• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/herbalkocaeliizmit?ref=bookmarks
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905366129009
  • https://twitter.com/LVNTDINCEL
  • https://www.instagram.com/kilo_mucizesi_oksan
 
    • BAĞIMSIZ HERBALIFE NUTRITION ÜYESİ 0536 612 9009
    • Merhaba Biz Levent Dinçel ve Okşan Dinçel Size Herbalife Ürünleri İle İlgili Danışmanlık Yapmaya Hazırız.
HERBALIFE
İPUÇLARI

Spor Yapmamak İçin Bahaneniz Yok

HERBALIFE TÜRKİYE SPOR DANIŞMANI MİLLİ JİMNASTİKÇİ EBRU KARADUMAN, HAREKETSİZLİĞİN HAD SAFHAYA VARDIĞI GÜNÜMÜZDE, KİMSENİN SPOR YAPMAKTAN KAÇINMAK VE KENDİNCE BAHANELER ÜRETME GİBİ BİR LÜKSÜNÜN OLMADIĞINI ANLATIYOR YAZISINDA.....


 spor yamamak için bahaneniz yok


        Spor Yapmamak İçin Bahaneniz Yok! 

  “Spor yapmaya zamanım kalmıyor”

  “Spora gitmek için o kadar trafikte kalmak istemiyorum”

  Spor yapmak istiyorum ama bütçem elvermiyor

  “Sporu seviyorum, evde bile yapmak istiyorum ama nasıl?”…

  Yeni bir ortama girip, yeni insanlar tanıdığımda, bir sporcu ve spor uzmanı olduğumu duyduklarında, benimle paylaşılan ilk cümleler genelde bu şekilde oluyor. İnsanların sporla buluşabilmelerindeki ortak sorunlar bunlar. Bir sporcu olmama rağmen, kimi zaman ben de benzer cümleleri kurabiliyorum. Hepimiz farklıyız, herkesin farklı farklı alışkanlıkları var. Kimi insan sporsuz yaşayamazken, kimisi spor yapmamak için binbir çeşit bahane bulabiliyor, kimisi ise gerçekten spora vakit ayırabilmek için elinden geleni yapıyor. Profesyonel sporu bırakıp, her ne kadar sporun içinde bir iş kurmuş olsam da, ben bile gerçekten bana yetecek ‘’kaliteli spor’’ zamanını kendime yaratabilmekte oldukça zorlanıyorum. Günümüzün temposu sürekli artan günlük koşuşturmacasında, vücudumuza verimli zamanı ayırmak ne yazık ki gittikçe daha çok çaba gerektiriyor.

  Yalnız 7’den 70’e hiç kimse için değişmemesi gerektiğine emin olduğum tek bir kural var; o da sağlıklı bir yaşam için spor yapmak! Spor yapmak, sadece vücudumuzun güzel görünmesini sağlamak demek değil, vücut direncimizi arttırmak ve ileriki yaşlarda karşılaşabileceğimiz olası sorunlara karşı tedbirimizi de almak demek!

  Bu yüzden en önemlisi zihinsel olarak kendinizi bu başlangıca hazırlamanız. Çünkü spor konusunda elinizdeki en büyük iki kaynağımız beynimiz ve bedenimiz! Beyninizin istediği ve bedeniniz onun komutlarına uyduğu her yerde sporlu bir yaşam sürebilirsiniz.

  Harekete kolay bir başlangıç için size hayatınızın her anına katabileceğiniz birkaç ipucu vermek istiyorum. Ofiste masa başında çalışırken, basit esnetme egzersizleri yapabilirsiniz. Bu sayede boyun ve sırt ağrıları ile karşılaşma oranınız büyük oranda azalacaktır. Kısa mesafelerde araba kullanmak yerine tempolu yürüyüş yapmayı hatta bisiklet kullanmayı tercih edebilirsiniz; bu sayede hem ulaşımınızı sağlar hem de vücudun günlük ihtiyacı olan ter atımını sağlarsınız. Bacak bölgenizi çalıştırmak içinde en etkili günlük egzersiziniz asansör yerine merdivenleri kullanmak olabilir... Kısacası her an her yerde küçücük değişikliklerle hayatınıza hareket katmanız mümkün...

   Aktif yaşayın, zinde kalın!

                       Herbalife Türkiye Spor Danışmanı
                                       Ebru Karaduman

Yorumlar - Yorum Yaz
ÜYELİK BİLGİLERİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam113
Toplam Ziyaret614214
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar31.983632.1117
Euro34.634834.7735
TAKVİM
SİTE HARİTASI
GOOGLE TRANSLATE