• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/herbalkocaeliizmit?ref=bookmarks
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905366129009
  • https://twitter.com/LVNTDINCEL
  • https://www.instagram.com/kilo_mucizesi_oksan
 
    • BAĞIMSIZ HERBALIFE NUTRITION ÜYESİ 0536 612 9009
    • Merhaba Biz Levent Dinçel ve Okşan Dinçel Size Herbalife Ürünleri İle İlgili Danışmanlık Yapmaya Hazırız.
HERBALIFE
İPUÇLARI

Spora En İyi Başlangıç.

HERBALIFE TÜRKİYE SPOR DANIŞMANI MİLLİ JİMNASTİKÇİ EBRU KARADUMAN, PARASINI PEŞİN ÖDEYİP SPOR SALONUNUA YAZILAN, AMA BİR KERE BİLE GİDEMEYENLERE ÇOK GÜZEL BİR YOL GÖSTERİYOR... Spora en iyi başlangıç, yürüyüş        İyi Bir Başlangıç: Yürüyüş

  Genellikle insanlar spor yapmaya karar verir ancak bir türlü spora başlayamazlar. Zaman, bütçe, doğru spor seçimi gibi pek çok kıstas karar vermenizi etkileyebilir ve geciktirebilir. Burada önemli olan, daha zinde bir bedene sahip olmayı hedeflemeniz ve bu konuda kararlı olmanızdır.
  Bir hedefinizin olması, fiziksel aktivitelerinizi daha bilinçli bir şekilde sürdürmenizi ve motivasyonunuzun her daim yüksek olmasını sağlayacaktır. Spor yapmak, sizi fiziksel anlamda geliştirmenin yanı sıra, aynı zamanda daha sağlıklı ve mutlu bir birey olarak hayatınıza devam etmenize sebep olur.
  Bu noktada yapılması gereken, kişinin fiziksel ve zihinsel olarak dayanıklılığına uygun hedefler belirlemesidir. Eğer bu konuda kendi başınıza uygun bir plan oluşturamıyorsunuz aşağıdaki örnek çalışmadan yararlanabilirsiniz.

  Interval Yürüyüş Çalışması*:

  Eğer uzun zamandır düzenli spor yapmadıysanız, haftada 2-3 kez yürüyüş yaparak işe başlayabilirsiniz. Yürüyüşlerinizin bitiminde kendinizi hala enerjik hissediyor olmanız buradaki değerlendirme noktanız olmalıdır. Uyguladığınız bu yürüyüş programı size kolay gelmeye başladığında ise bu rutinin içine bir kaç dakikalık koşular ekleyebilirsiniz.

Örnek olarak aşağıdaki gibi bir program uygulayabilirsiniz:
 interval yürüyüş çalışması

*Interval Antrenman Nedir?
  Çok kısa süreli, maksimum performansla yapılan bir kaç kasılma ve ardından yine oldukça kısa bir dinlenme periyodu ile yapılan çalışma tarzına Interval Antrenman denir.
  Bu tür bir çalışma ile spor esnasında daha az kalori yakıp, spor sonrasındaki metabolizmanızın hızlanması ve kalp kapasitenizin gelişmesi sayesinde afterburn (sonradan yanma) etkisiyle çok daha fazla kalori yakarsınız. Bu, yürüyüşünüzü tamamlayıp evinize döndüğünüzde de kalori yakmaya devam edeceğiniz anlamına gelir.
  Interval antrenmanların daha fazla kalori harcamamızı sağladığı, bel ve göbek bölgesindeki yağları da daha hızlı yaktığı araştırmalar ile kanıtlanmıştır.

                    Herbalife Türkiye Spor Danışmanı
                                      Ebru Karaduman

Yorumlar - Yorum Yaz
ÜYELİK BİLGİLERİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam111
Toplam Ziyaret614212
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar31.983632.1117
Euro34.634834.7735
TAKVİM
SİTE HARİTASI
GOOGLE TRANSLATE