• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/herbalkocaeliizmit?ref=bookmarks
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905366129009
  • https://twitter.com/LVNTDINCEL
  • https://www.instagram.com/kilo_mucizesi_oksan
 
    • BAĞIMSIZ HERBALIFE NUTRITION ÜYESİ 0536 612 9009
    • Merhaba Biz Levent Dinçel ve Okşan Dinçel Size Herbalife Ürünleri İle İlgili Danışmanlık Yapmaya Hazırız.
HERBALIFE
İPUÇLARI

Metabolizmanızı Hızlandırın..
 metabolizma hızını yükseltin

METABOLİZMANIZI HIZLANDIRIN

  
Metabolizma en temel anlamıyla vücuttaki tüm kimyasal değişmeleri içine alan bir süreçtir. Bu süreç besinin vücuda alınmasıyla başlayıp besinin vücudun tüketebileceği forma (enerjiye) dönüşmesidir. Metabolizma sürecinde aldığımız besinler kimyasal işlemlerden geçtikten sonra besin Metabolizma maddelerine parçalanır ve enerji üretmek için kullanılır.
  
  
Bazal metabolizma ise nefes alıp- vermek, kalp ritmini sağlamak gibi vücudun temel gereksinimleri için kullandığı enerji demektir. Bazal metabolizma günlük metabolizmamızın yaklaşık % 70’ini oluşturur. Bazal metabolizmayı etkileyen faktörlerse cinsiyet, yaş, boy ve kilodur. Yaşımız ilerledikçe bazal metabolizmamız düşer, kilomuz artıkça metabolizmamız artar, boyumuz uzadıkça metabolizmamız artar, erkekler kadınlardan daha fazla çalışan bir metabolizmaya sahiptirler. Bazal metabolizma dışında vücudumuzun diğer metabolik reaksiyonları ise hormonlarımızla, enzim sistemimizle ve vücudumuzdaki yağsız doku kitlesiyle alakalıdır. Vücudumuzdaki kas kitlesi artıkça enerji tüketimimiz artar ancak yaşla beraber kas kitlemizi de kaybetmeye başlarız. Bu nedenle aktif bir hayat sürmek ve spor yaparak kas kitlemizi belli bir seviyede tutmak çok önemlidir. Düzenli beslenmemek ve öğün atlamak metabolizmamızın yavaşlamasına neden olur. Yavaşlayan metabolizmamızı uyandırmak için:
  Öğün sıklığı3-4 saatte bir beslenmek hem metabolik faaliyetlerin düzenli çalışmasını, hem de kan şekerinin düzene girmesini ve enzim- hormon sisteminin düzgün bir şekilde çalışmasını sağlar. Azar azar ve sık sık yemek metabolizmamızı çalıştırmak için en önemli bileşendir.

        Su için: Vücudumuzun yarıdan fazlası sudur ve her tür metabolik faaliyet neredeyse suyun içinde gerçekleşir diyebiliriz. Özellikle de sıcak geçen yaz günlerinde, metabolik faaliyetlerin düzgün gerçekleşmesi için hepimizin suya ihtiyacı vardır. Günde en az 6-7 kere idrara çıkmanızı sağlayacak kadar suyu mutlaka tüketin.

  Ana ve ara öğünlerinizde kalsiyuma yer verin: D vitaminini en güzel aldığımız yaz mevsiminde, vücudumuzda en çok bulunan mineral olan kalsiyumu düzenli olarak tüketin. Süt-yoğurt-ayran-cacık – kefir ana ve ara öğünlerinizde mutlaka bulunsun. Yetişkin bir bireyin günde en az 2 su bardağı süt –yoğurda ihtiyacı vardır.

  Metabolizmamız yaşla ve kas kaybıyla beraber yavaşlar, yeterli ve dengeli beslenmek ve hareketli bir yaşam sürmek metabolizma yaşlanmasını yavaşlatmanın en etkili yoludur.
  

        Herbalife Danışman Diyetisyeni Canan Aksoy

Yorumlar - Yorum Yaz
ÜYELİK BİLGİLERİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam39
Toplam Ziyaret620451
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar32.098532.2271
Euro34.815134.9546
TAKVİM
SİTE HARİTASI
GOOGLE TRANSLATE