• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/herbalkocaeliizmit?ref=bookmarks
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905366129009
  • https://twitter.com/LVNTDINCEL
  • https://www.instagram.com/kilo_mucizesi_oksan
 
    • BAĞIMSIZ HERBALIFE NUTRITION ÜYESİ 0536 612 9009
    • Merhaba Biz Levent Dinçel ve Okşan Dinçel Size Herbalife Ürünleri İle İlgili Danışmanlık Yapmaya Hazırız.
HERBALIFE
İPUÇLARI

Kış Aylarında Cilt Bakımı

                    KIŞ AYLARINDA CİLT BAKIMI 

  Yaklaşan kış aylarıyla birlikte cildimizin bakıma olan ihtiyacı da artıyor. Soğuk ve kuru havadan, klima ve kaloriferle ısınan kapalı ortamlardan cildinizin etkilenmesini istemiyorsanız cilt bakımınız için uyguladığınız rutini değiştirmeniz gerekiyor.

  Siz de kış aylarında cildiniz için endişeleniyorsanız; aşağıdaki 6 kurala dikkat edin:
  Kural 1: Bol su için
Sıcak yaz aylarında bol bol su içeriz; ancak havalar soğuduğunda bu alışkanlığımızdan vazgeçeriz. Oysaki kış aylarında da cildimizin suya ihtiyacı vardır. Bu nedenle bol bol su ya da sıcak içecekler tüketerek sıvı ihtiyacımızı karşılamamız gereklidir.
  Kural 2: Dudaklarınıza bakım yapın
Kışın dudaklarımız çatlar ve zaman zaman bu durum acı verici olabilir. Dudaklarımız çatladığında ise görünümü bozulur. SPF koruyucu etkili nemlendirici dudak kremleri kullanarak dudaklarınıza kışın bakım yapmalısınız.
  K
ural 3: Güneş koruyucu etkili kremler kullanın
Kış aylarında güneşin yüzünü göstermemesi ve havanın soğuk olması, UV ışınlarından uzak kaldığımız anlamına gelmez. Bu nedenle kışın da SPF etkili kremlerle güneşten korunmamız gerekir. Cildinizin fazladan neme ihtiyacı varsa, koruyucu etkili nemlendiriciler kullanın ya da nemlendiricinizin üzerine koruyucu etkili krem uygulayın.
  Kural 4: Ellerinizi de unutmayın
Tıpkı dudaklarımız gibi ellerimizin üst tarafındaki deri de oldukça hassastır ve soğuk havada çatlayabilir. Bu nedenle kış aylarında el kremi kullanmanız son derece önemlidir. Gün boyu kreminizi yanınızdan ayırmamalı ve ihtiyacınız olduğunda kreminizi tazelemelisiniz. Bunun için özellikle seyahat boyu kremleri yanınızda taşıyabilirsiniz. Çok soğuk havalarda da eldiven giymeyi unutmayın. Eldivenler elinizi sıcak tutar ve elinizin üzerindeki hassas deriyi soğuğa karşı korur.
  Kural 5: Doğru cilt bakım ürünlerini seçin
Kışın fondöten, pudra ya da allık gibi yaz aylarında kolaylıkla uyguladığımız kozmetik ürünlerini kullanmak zorlaşabilir. Bunun sebebi cildin kış aylarında daha kuru olması ve pul pul dökülmesidir. Bu sorunları yaşamamak için kış aylarında kullanacağınız kozmetik ürünlerin nemlendirici içerikli olmasına dikkat etmelisiniz. Krem allıklar ve sıvı fondötenler pudra halindeki ürünlerden hem daha etkili olacaktır hem de cildinizi nemlendirmeye yardımcı olacaktır.
  Kural 6: Mevsimden mevsime ürünlerinizi değiştirin
Cildinizin ihtiyaçları mevsimden mevsime değişiklik göstermektedir. Özellikle yaz ve kış ayları arasında büyük sıcaklık farklılıkları olan bir bölgede yaşıyorsanız ya da kapalı ve açık alanlar arasında çok büyük sıcaklık farkları varsa kullandığınız cilt bakım ürünlerini bu doğrultuda seçmelisiniz. Unutmayın ki cildinize neyin iyi geldiğini yalnızca siz bilebilirsiniz. Örneğin cildiniz kışın çok kuruyorsa, temizleyiciden kozmetiğe, nemlendirici etkili ürünler seçmelisiniz.                          Global Dış Beslenme Ürün Eğitmeni
                                                             Jacquie Carter

Yorumlar - Yorum Yaz
ÜYELİK BİLGİLERİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam43
Toplam Ziyaret620455
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar32.098532.2271
Euro34.815134.9546
TAKVİM
SİTE HARİTASI
GOOGLE TRANSLATE