• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/herbalkocaeliizmit?ref=bookmarks
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905366129009
  • https://twitter.com/LVNTDINCEL
  • https://www.instagram.com/kilo_mucizesi_oksan
 
    • BAĞIMSIZ HERBALIFE NUTRITION ÜYESİ 0536 612 9009
    • Merhaba Biz Levent Dinçel ve Okşan Dinçel Size Herbalife Ürünleri İle İlgili Danışmanlık Yapmaya Hazırız.
HERBALIFE
İPUÇLARI

Ara Öğünlerin Önemi

 ARAÖĞÜN, HERBALIFE


        ARA ÖĞÜNLERİN ÖNEMİ

  Sağlıklı ve dengeli beslenmenin en önemli unsurlarından biri azar azar ve sık sık yemektir. Günlük beslenme düzenimiz içinde, yaklaşık 3-4 saatlik aralıklarla beslenmemiz gerekmektedir. Bu da, gün içinde yaklaşık 5 - 6 öğün tüketilmesi anlamına gelir. 3 ana, 2 veya 3 ara öğün tüketmek sağlıklı beslenmek, kilo kontrolünü sağlamak ve vücudumuzun ihtiyaç duyduğu tüm besin öğelerini almak açısından çok önemlidir. Sık aralıklarla beslenmek, gereksinim duyduğumuzdan fazla yemeyi ve gün içinde yapılan kaçamakları önler, acıkmayı geciktirir ve bir sonraki ana öğünde daha kontrollü ve ölçülü yemeyi kolaylaştırmaktadır. Bu sistem kişiden kişiye değişmektedir.

  Yeterli ve dengeli beslenmeyi tüm öğünlerde uygulamak önemlidir. Her ana ve ara öğün protein, karbonhidrat ve yağ açısından dengeli olmalıdır. Tek başına karbonhidrat veya protein alınan öğünler daha kolay acıkmamıza neden olur. Özellikle iki ana öğün arasındaki zaman çok uzadığında (kimi zaman öğle ve akşam yemeği arasında ki zaman gündelik hayatın koşuşturmasıyla bazen 8-9 saatleri dahi bulabilmektedir) karma öğünlerin yani protein, karbonhidrat ve yağ açısından dengeli öğünlerin tercih edilmesi önemlidir.

  SAĞLIKLI ARA ÖĞÜN ÖNERİLERİ

Meyve: 
Zayıflama diyetlerinde ara öğün denilince ilk akla gelen meyvedir. Porsiyonuna dikkat etmek koşuluyla sezon meyveleri ara öğün olarak tüketilebilir. Sabah ve öğlen yemeği arası genelde daha kısa olduğu için bu meyveler kuşluk öğünü için daha çok tercih edilebilir. Porsiyonda genellikle yumruğunuz büyüklüğünde olabilir.

Yağlı Kuruyemişler: Ceviz, fındık, badem, kaju fıstığı içerdikleri sağlıklı yağlar açısından tercih edilebilir. Ancak unutulmaması gerekir ki bu besinlerin yüksek yağ içeriklerinden dolayı enerjileri de çok yüksektir. Bu sebeple porsiyonlar fındık, badem ve kaju için 10– 12 adet, ceviz için ise 2 veya 3 adet ile sınırlı olmalıdır.

Süt Grubu: Süt, yoğurt, ayran, kefir ve cacık protein ve karbonhidratı dengeli bir şekilde yapılarında bulundurmaları nedeniyle sağlıklı bir ara öğün alternatifi olabilir. Porsiyon kontrolü çok önemlidir.

KARMA ARA ÖĞÜN ÖNERİLERİ

Tam tane ekmekleri – peynir
 Simit – Ayran
 Kepekli Grisini – Ayran
 Galeta – Peynir
 Yoğurt – Meyve
 Meyve – Yağlı Kuruyemişler
 Kuru Meyveler – Yağlı Kuruyemişler
 Herbalife Protein Bar Çeşitleri


  Sağlıklı ve dengeli beslenmeyi sağlamak düzenli ana ve ara öğün tercihlerinden geçer. Ara öğün olarak yediklerinizin kalorisi 100 ila 150 kalori civarında olmalıdır. Unutmayalım ki vücudumuzun yedek parçası yok, ona her öğün ve her gün çok iyi bakmak zorundayız.


                                                  Canan Aksoy
                            Herbalife Danışman Diyetisyeni
 


 ara öğün, herbalife
Yorumlar - Yorum Yaz
ÜYELİK BİLGİLERİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam65
Toplam Ziyaret623998
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
TAKVİM
SİTE HARİTASI
GOOGLE TRANSLATE