• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/herbalkocaeliizmit?ref=bookmarks
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905366129009
  • https://twitter.com/LVNTDINCEL
  • https://www.instagram.com/kilo_mucizesi_oksan
 
    • BAĞIMSIZ HERBALIFE NUTRITION ÜYESİ 0536 612 9009
    • Merhaba Biz Levent Dinçel ve Okşan Dinçel Size Herbalife Ürünleri İle İlgili Danışmanlık Yapmaya Hazırız.
HERBALIFE
İPUÇLARI

Yaz Geliyor, Hareket Başlasın.

 yaz geliyor, hareket başlasın, herbalifeYAZ GELİYOR HAREKET BAŞLASIN!

  Havaların ısınmasıyla birlikte herkesi bir telaş aldı. Kimi kış mevsiminin olumsuz etkilerinden kurtulmak, kimi kilo vermek, kimileri de sağlıklı ve fit kalmak için harekete geçti. Yazı daha sağlıklı ve fit karşılamak için harekete geçti. Yazı daha sağlıklı ve fit karşılamak için bahar mevsiminin mutlaka iyi değerlendirilmesi gerek. Ayrıca temiz havada yapılan sporun oksijen kapasitesini artırdığını da unutmayın. Yaza hazırlık süresince düzenli ve sağlıklı beslenmenin yanı sıra, bedensel aktivitenin de önemin büyük. Peki, yaza hazırlık için neler yapmalıyız?

  Öncelikle temiz havada bol bol nefes alıp vererek oksijen kapasitenizi geliştirin. Egzersiz sırasında doğru nefes alışverişi, egzersizin kalitesini artırır. Temiz havada 5 dakikalık bir nefes egzersizi bile yazın geldiğini içinizde hissetmenizi sağlayacaktır.

  Günlük hayatınızı aktifleştirin; en azından kısa mesafelerde araba kullanmak yerine, yürüyün ya da bisiklete binin. Asansör yerine merdiven kullanmak da basit ama güzel bir başlangıç olabilir.

  Yaz öncesi fiziksel toparlanma için bölgesel egzersizler olmazsa olmazdır. Aşağıda sizler için derlediğim 5 hareketi kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

 1. Olduğunuz yerde, bacakları omuz genişliğinde açıp, oturma pozisyonuna gelene kadar çöküp kalkın. Kalça ve basen bölgenizin nasıl sıkılaştığını göreceksiniz. Bu hareketi 15 kez tekrar edip 2 set yapın.
 2. Ellerinize iki tane dambıl ya da su şişesi alıp, kollarınızı önce öne sonra yana doğru, omuz hizasına kadar kaldırıp indirin. Kol kaslarınız maksimumda çalışacak ve yazın giyeceğiniz kısa kollu giysiler size daha çok yakışacak. Bu hareketi 15 kez tekrar edip 2 set yapın.
 3. Sırt üstü yatın, ellerinizi boynunuzun altına yerleştirin. Nefes alın ve nefes verirken üst vücudunuzu yukarı doğru kaldırın. Mekik hareketini bilmeyen yoktur, önemli olan nefes ile kontrollü bir şekilde yaparak, karın kaslarınızın yandığını hissedebilmeniz. Bu hareketi 30 kez tekrar edip 2 set yapın.
 4. Yüz üstü yatın, kollarınızı öne doğru uzatın. Kollarınızı kalça hizasına doğru indirirken aynı sırada göğsünüzü yukarı doğru kaldırın. Sırt kaslarınız ne kadar çalışırsa, kendinizi o kadar güçlü hissedeceksiniz. Bu hareketi 15 kez tekrar edip 2 set yapın.
 5. Olduğunuz yerde çökün ve nefes verirken yukarı doğru zıplayın. Durmak yok; enerjinizi açığa çıkarıncaya kadar devam edin. Bu hareketi 15 kez tekrar edip 2 set yapın.
 6. Yaza hazırlık için kısa ama etkili bu egzersiz formülünü uygulayın. Farkı hissedeceksiniz!


                              Herbalife Spor Danışmanı

                                EBRU KARADUMAN

Yorumlar - Yorum Yaz
ÜYELİK BİLGİLERİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam61
Toplam Ziyaret623994
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
TAKVİM
SİTE HARİTASI
GOOGLE TRANSLATE