• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/herbalkocaeliizmit?ref=bookmarks
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905366129009
  • https://twitter.com/LVNTDINCEL
  • https://www.instagram.com/kilo_mucizesi_oksan
 
    • BAĞIMSIZ HERBALIFE NUTRITION ÜYESİ 0536 612 9009
    • Merhaba Biz Levent Dinçel ve Okşan Dinçel Size Herbalife Ürünleri İle İlgili Danışmanlık Yapmaya Hazırız.
HERBALIFE
İPUÇLARI

Diyet Yaparken Doğru Bilinen Yanlışlar.

 Diyet yaparken doğru bildiğimiz yanlışlar.
DİYET YAPARKEN DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR

  Kısıtlayıcı bir beslenme düzeni sizin için doğrumu?
 
Kilo verme yolları hakkında bir çok popüler kanı vardır. Ancak bazı tavsiyelerin size faydası olmayabilir. Bunları gözardı etmeniz sizin için daha iyidir.
  Beslenme Tavsiyelerinizi nereden alıyorsunuz?
 
Çoğu insanın beslenme tavsiyesi almak için profesyonel uzmanlara danıştığına inanmak istesek de, malesef bunun böyle olmadığını biliyoruz. Medyada sonsuz beslenme önerisi ve yeni moda diyet listesi bulunuyor ( bazıları güvenilir, bazıları değil). Ancak başarı ile kilo veren birini tanıyorsanız, bunu nasıl başardığını bilmek istemeniz gayet doğal.
 Beslenme tavsiyesi istemeyin demiyorum. Tam tersine meraklı olmak iyidir. Farklı kaynaklardan araştırma yapmak, sağlıklı bir kiloya ulaşmak ve o kiloyu korumak için en doğru yolu bulmanıza yardım edebilir.
 Ancak sık sık aynı tavsiyeleri duyunca gerçek olduğuna inanabilirsiniz. Oysa belirli bir beslenme önerisini tekrar tekrar duymanız, o tavsiyeye mutlaka uymanız ve sizin için doğru tavsiye olduğu anlamına gelmez.
  Göz Ardı Etmeniz Gereken Beş Popüler Tavsiye
1-
Akşam 7 den sonra sakın hiç bir şey yemeyin.
  Kilo sorunlarının geç yemek yiyip sonrada öylece oturmaktan ve sonuç olarak kalori yakamamaktan kaynaklandığında ısrar eden pek çok insan vardır. Bu kişiler elbette belirledikleri saatten sonra yemeği kestikleri durumlarda kilo verebiliyorlar. Ancak bunun nedeninin kalorilerini günün daha erken saatlerinde almalarıyla hiç bir ilgisi yok. İhtiyaç duyduğunuzdan daha fazla kalori alırsanız, fazla kalorileri vücut yağı olarak depolarsınız. İnsanların akşam 7' den sonra yemek yemeyi kestiklerinde kilo vermelerinin nedeni, yüzlerce fazla kalpriden sorumlu olabilecek gece atıştırma alışkanlığına son vermeleridir.
2- Atıştırmayın.
 Göz ardı edilmesi gereken bir başka tavsiyede atıştırmanın kötü bir şey olduğudur. Besleyici, dengeli atıştırmalıklar günlük beslenme ihtiyacınızı karşılamanıza ve ayrıca açlığınızı yöneterek ana öğünlerde porsiyonlarınızı kontrol etmenize yardımcı olur. "Besleyici, dengeli atıştırmalıklar" buradaki dikkat edilmesi gereken husustur. Atıştırmanın böyle bir kötü şöhretinin olmasının sebebide, insanların atıştırmayı yağlı cipsler, kekler ve gazlı içecekler ile ilişkilendirmesidir. Ancak biraz yoğurt ve meyve, bir kaç kaşık humus ve çiğ sebze gibi protein ve karbonhidrat içerikli dengeli bir atıştırma, sağlıklı bir alışkanlıktır.
3- Kalori kaloridir.
 Bu tavsiye günlük kalori limitinizi aşmadığınız sürece, ne yediğinizin önemi olmadığını ileri sürer. Elbette ne yediğinizin önemi vardır. Beslenme düzeninizin kalitesi hayati önem taşır. Evet ihtiyaç duyduğunuzdan daha az kalori alarak abur cubur ağırlıklı bir beslenme düzeni ile kilo verebilirsiniz. Ancak bu tür bir beslenme besin ihtiyaçlarınızı karşılamayacak ve sonuçta sağlığınızı olumsuz etkileyecektir.
4- Yağ şişmanlatır.
 Yağın bir gramında protein ya da karbonhidrata göre daha fazla kalori olduğu doğru olakla birlikte çok fazla kalori, hangi kaynaktan gelirse gelsin kilonuza kilo katacaktır. Bazı insanlar kurabiye ve dondurma gibi yüksek yağlı gıdaları beslenme düzenleinden çıkarma ve yerine bu gıdaların yağsız versiyonlarını koymak gibi bir hataya düşerler. Ancak bu yağsız yiyeceklerin çoğunda çok fazla şeker vardır; dolayısıla, çok az kalori tasarrufu sağlamış olurlar. Bu nedenle çok fazla yağ şişmanlatır, ama aynı şey şeker için de geçerlidir.
5- Düşük karbonhidratlı bir beslenme düzeni benimseyin.
 Son derece kısıtlayıcı bir beslenme düzeni, özellikle genelde yediğinize göre keskin değişiklik, geçici kilo vermenizi sağlayabilir. Ancak plan dengesizse ya da sürdüremiyeceğiniz türdense, bunun size uzun vadede bir yararı olmayacaktır. Çok düşük karbonhidratlı beslenme düzenleri aktit yaşamınız için gerekli yakıtı sağlamayabilirken, vejetaryen ve vegan beslenme düzenleri, kulağa sağlıklı gelsede çok yağlı, şekerli ve kalorili olabilir. Unutmayın; burada önemli olan vücudun ihtiyaç duyduğu besinleri alırken aşırı kaloriden uzak durmaktır.

Susan Bowerman
Herbalife Beslenme DanışmanıYorumlar - Yorum Yaz
ÜYELİK BİLGİLERİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam63
Toplam Ziyaret623996
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
TAKVİM
SİTE HARİTASI
GOOGLE TRANSLATE