• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/herbalkocaeliizmit?ref=bookmarks
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905366129009
  • https://twitter.com/LVNTDINCEL
  • https://www.instagram.com/kilo_mucizesi_oksan
 
    • BAĞIMSIZ HERBALIFE NUTRITION ÜYESİ 0536 612 9009
    • Merhaba Biz Levent Dinçel ve Okşan Dinçel Size Herbalife Ürünleri İle İlgili Danışmanlık Yapmaya Hazırız.
HERBALIFE
İPUÇLARI

Cildinizi Mahvetmenin 5 Yolu

 cilt bakımı, herbalife

     
      CİLDİNİZİ MAHVETMENİN BEŞ YOLU


 Cildimiz vücudumuzdaki en büyük organdır ve malesef en büyük zararı görmeye de açıktır. Kirlilik , korunmasız güneşe çıkmak ve yanlış cilt bakımı gibi nedenlerden cildimiz ciddi ölçüde yıpranabilir.

  1- Yanlış temizleyici kullanmak;
 
Cildi temizlemek cilt bakımının ilk aşamasıdır ve temizleyici seçimi çok önemlidir. Pek çok insan yüzünü rastgele bir sabun ile yıkama hatasına düşer. Vücudunuzu temizlemek için üretilen pek çok kalıp sabun, yüzünüz için yeterince nazik olamayan temizlik maddeleri ve sert kokular içerir. Cildinizin ne tür bir temizleyiciye ihtiyacı olduğuna karar vermek için cildinizi test edin ve sizin için en doğru temizleyiciyi kullanın.
  2- Güneş ışığına fazla maruz kalmak;
 
Hoş bir bronzluğun sağladığı güzel görünümü ve yaz güneşinin bıraktığı parlaklığı hepimiz çok severiz. Fakat burada sorun yaratan, bu görüntüye kavuşmak için yaptıklarımız. Güneş yağını bir kenara bırakın ve güneş koruması sağlayan bir losyon kullanın. Cildimizi güneşin zarar veren UVA ve UVB ışınlarından korumak son derece önemlidir. Bu ışınlar cildimizi yakar ve erken yaşlanmanın önemli nedenlerinden biridir. Güneş losyonları,cildinizi korumanız için gereklidir ve güneş losyonu olmadan asla güneşe çıkmamalısınız.
  3-  Aşırı peeling;
 
İyi bir peeling işlemi sonrasında cildimizin aldığı görünümü hepimiz çok severiz. Ancak haddinden fazla peeling uygulamak cildinize zarar verebilir. Yüz ve vücudu ölü derilerden arındırmak, düzenli olarak uygulanması gereken bir işlemdir. Fakat nazik olmamız gerekir. Cildimizin yaşayan bir organ olduğunu unutmamalı ve dikkatli davranmalıyız.
  4- Sivilceleri sıkmak;  
 
Ne zaman bir sivilce ile oynasanız sorunu büyütme riskini alıyorsunuz. Bakterilerin yüzünüzün başka kısımlarına da yayılmasına sebep olabilirsiniz. Rahatsız edici bulduğunuz o küçük nokta daha da büyüyebilir ve kızarabilir. Yalnızca bunun ile de kalmayıp yaraya dönüşebilir. Her ne olursa olsun, sivilceleri sıkma isteğine bir gem vurun ve bu fırtınanın geçmesini bekleyin.
  5- Yeterince dinlenmemek;
 Uykusuzluğun ve stresin cildinizde yaratabileceği olumsuz etki düşündüğünüzden fazladır. Cildimiz parlaklılığını ve canlılığını kaybeder, gözlerimizin altındaki halkalar daha koyu ve belirgin bir hal alır. Stres, cildimize zararlı bir başka etkendir. Bu nedenle cildimizi düşünüp, iyi uyuyalım ve gevşeyip rahatlamaya bakalım.

Jacquie Carter
Herbalife Global Dış Beslenme Ürün Eğitmeni ve Dış Beslenme Ürün Pazarlama Müdürü
 

Yorumlar - Yorum Yaz
ÜYELİK BİLGİLERİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam56
Toplam Ziyaret581261
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar27.356027.4657
Euro28.788128.9035
TAKVİM
SİTE HARİTASI
GOOGLE TRANSLATE