• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/herbalkocaeliizmit?ref=bookmarks
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905366129009
  • https://twitter.com/LVNTDINCEL
  • https://www.instagram.com/kilo_mucizesi_oksan
 
    • BAĞIMSIZ HERBALIFE NUTRITION ÜYESİ 0536 612 9009
    • Merhaba Biz Levent Dinçel ve Okşan Dinçel Size Herbalife Ürünleri İle İlgili Danışmanlık Yapmaya Hazırız.
HERBALIFE
İPUÇLARI

Sağlıklı Alışkanlıklar Edinmenin Etkili Yolları

SAĞLIKLI ALIŞKANLIKLAR EDİNMENİN ETKİLİ                                          YOLLARI

 
Sağlıklı bir yaşam tarzı edinmek, kendiniz için sağlıklı alışkanlıklar edinerek başlar. İşte size bunu tam olarak nasıl başarabileceğinize dair birkaç ipucu..

  Sağlıklı bir alışkanlık kazanmanın en iyi yolu, beyninizin sağlıksız alışkanlıkları oluştururken bilgileri nasıl işlediğini anlamak ve bu bilgileri kendi yararınıza kullanmaktır. Örneğin, pek çok hazır yemek şirketi ürünlerini sizin ilginizi çekecek şekilde kullanır. Oteller, süper marketler ve reklamcılar, ürünlerini ilgimizi çekecek şekilde sunmak için duyularımızdan faydalanır. Üstelik bu yöntem işe de yarar. Görme, tatma, koklama ve işitme duyularınız belli bir yiyecek veya davranışa karşı daha pozitif yaklaşmanızı sağlayabilir. Peki bu bilgiyi egzersiz ve sağlıklı beslenme alışkanlığı için neden kullanmayalım? İşte size duyularınızı harekete geçirmek ve sağlıklı yaşam bağımlısı olmanız için kullanabileceğiniz bir kaç ipucu.

  Dışarı Çıkın
 
Açık alanda güzel ortamlarda egzersiz yapmak, daha aktif olmaktan keyif almanızı sağlamanın harika bir yoludur. Pek çok kişi çevresinden keyif almaya başladığında 20 dakikalık kısa bir yürüyüşün bile ne kadar zevkli olduğunu fark eder. Görsel olarak çekici olan faktörler kişiden kişiye değişmektedir. Bazıları dağları ve tarlaları görmekten keyif alırken, kimi yoğun trafikli şehir caddelerinde olmaktan mutluluk duyar. Tercihlerinizi bilmek ve bunun etrafında rutinlerinizi oluşturmak önemlidir.

  Kapalı Ortamlarda Yaratıcı Olun
 
Açık havada egzersiz yapmanız mümkün değilse, dışarıya bakabileceğiniz bir pencerenin yakınında egzersiz yapın. Spor salonunda spor yapan insanları izlemek, sizi daha fazla motive ediyorsa spor salonunun içine bakan bir kardiyo aleti seçin. Bir sonraki egzersizinizde gördüklerinizin enerji düzeyinizi ne derece etkilediğini düşünün.

  Bir Egzersiz Alanı Yaratın
 
Evde egzersiz yapmak istiyorsanız, yere mat koyarak kendinize bir egzersiz alanı yaratabilirsiniz. Her gün egzersiz yapmak için evinizde aynı alanı kullanarak bir alışkanlık edinmeye çalışın. Belirlediğiniz bir alan varsa, rutininize odaklanıp yoğunlaşmanız daha kolay olur. mat etrafındaki alanı boşalttığınız takdirde, daha rahat hareket edebilir ve dağınık olmayan alan sayesinde kendinizi daha az stresli hissedersiniz.

  Güzel Yiyecekler Hazırlayın
 
Güzel, renkli ve görsel olarak çekici yemekler ve atıştırmalıklar hazırlamak için ekstra vakit ayırın. Örneğin en sevdiğiniz renk kırmızıysa, yemeğinize kırmızıbiber, kırmızı meyveler ve kırmızı elma gibi şeyler ekleyerek kendiniz için daha çekici bir öğün hazırlamış olursunuz. Güzel görünen yiyecekleri yemek bizi her zaman mutlu eder. Güzel tasarlanmış pastaların genellikle çekici gelmesinin nedeni de budur. Çoğunlukla sağlıklı yiyecekler bu çekici görünmez, ancak yaratıcılığınızı biraz kullanırsanız ve zaman ayırırsanız, iyi görünen ve sağlıklı yiyecekler hazırlayabilirsiniz.

  Kendinizi İyi Hissetmek İçin Müzik Dinleyin
 
Egzersiz sırasında dinlediğiniz müzik, kendinizi iyi hissetmenize ve daha iyi egzersiz yapmanıza yardımcı olabilir. Ekstra motivasyona ihtiyacınız olduğunda, zorlu egzersizler için sizi harekete müzikleri seçin. Sabit hızda egzersiz yapacağınız zaman, düzenli bir şekilde akan bir müzik seçmeniz ritme ayak uydurmanıza yardımcı olabilir. Ruh halinizi etkileyecek müzik seçmek, sizi hedeflerinize ulaştıracak önemli bir stratejidir. Esneme ve yoga egzersizleri yaparken, yavaş ritmli müzik dinlemek sizi rahatlatabilir.

  Bol Sıvı Tüketin
 
Egzersiz yaparken su tüketme alışkanlığı edinin. Bununla ilgili bir rutin oluşturup sevdiğiniz içeceği yanınızda bulundurmanız, egzersiz rutininizi yerine getirme konusunda sizi motive edebilir. Aşırı şeker ve kalori içermeyen en sevdiğiniz içeceği seçin. Elektrolitli içecekler, sevdiğiniz meyvelerle karıştırılmış içecekler veya düşük şekerli sporcu içeceği iyi birer seçimdir.

  Ruh Halinizi Etkileyecek Kokuları Kullanın
 
Egzersiz denince, eminimki aklınıza ter kokuları, çorap kokuları ve rutubetli spor çantasının kokusu geliyordur. Sizi motive edici şeyler bunlar olamaz. Ruh halinizi ve enerji seviyenizi arttırıcı kokulardan faydalanın. Egzersiz ile ilişkilendirdiğiniz belirli bir kokudan yararlanmak, sağlıklı bir alışkanlık kazanmanız için önemlidir. Örneğin; lavanta kokusu sakinleştirici ve yatıştırıcı bir özelliktedir.
  Canlanmak istiyorsanız, enerji verici olarak nane kokusundan faydalanabilirsiniz. Nane yağı, kendinizi yorgun hissettiğinizde kullanabileceğiniz harika bir kokudur. Limonun da canlandırıcı ve yenileyici bir etkisi vardır. Bu nedenle egzersiz öncesinde kullanabilirsiniz.
  Tüm duyularınızı kapsayan sağlıklı ve aktif bir yaşam tarzı oluşturmanız, günlük egzersizinizi sabırsızlıkla beklemenizi sağlayabilir. Kendinizi ne kadar pozitif hissederseniz, planınıza da o ölçüde bağlı kalmış olursunuz.

Samantha Clayton
Global Fitness ve Eğitim Direktörü

Yorumlar - Yorum Yaz
ÜYELİK BİLGİLERİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam93
Toplam Ziyaret629745
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar32.981133.1133
Euro35.899936.0438
TAKVİM
SİTE HARİTASI
GOOGLE TRANSLATE