• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/herbalkocaeliizmit?ref=bookmarks
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905366129009
  • https://twitter.com/LVNTDINCEL
  • https://www.instagram.com/kilo_mucizesi_oksan
 
    • BAĞIMSIZ HERBALIFE NUTRITION ÜYESİ 0536 612 9009
    • Merhaba Biz Levent Dinçel ve Okşan Dinçel Size Herbalife Ürünleri İle İlgili Danışmanlık Yapmaya Hazırız.
HERBALIFE
İPUÇLARI

Bugün Egzersiz Yapmak İçin 12 Neden

BUGÜN EGZERSİZ YAPMAK İÇİN 12 NEDEN

 
Egzersiz yapmaya başlamakta zorlanıyor musunuz? Vücudunuzu şekillendirmek için bir motivasyon arıyorsanız, işte bugün size bu motivasyonu sağlayacak 12 neden!
  1- Kalp Sağlığı:
Kalp bir kas kütlesidir ve kalbi haftada bir kaç gün sıkı çalıştırmak kalbin daha iyi kan pompalamasına destek olabilir. Kardiyovasküler aktiviteleri düzenli olarak yaparsanız dinlenik kalp atım sayısını düşürerek sağlığınız için daha uzun vadede olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.
  2- Parlak Bir Cilt:
Egzersiz yaptığınızda vücudunuzdaki kan akışı artar. Sonrasında cildinizde oluşan parlaklık ise size daha çekici bir görünüm kazandırabilir.
  3- İyi Bir Duruş:
Düzenli egzersiz yaptığınızda duruşunuz hakkında daha bilinçli olabilirsiniz. Vücudunuz için neyin doğru olduğu konusunda daha bilinçli hareket edebilirsiniz. Kamburluk geçmişte kalacak. Daha da önemlisi, iyi bir duruş daha uzun görünmemizi sağlayacaktır.
  4- Ağrı ve Sızılarda Azalma:
Gün boyu oturmaktan eklemleriniz sertleşmişse, daha sık hareket etmek bu sertliği yumuşatacaktır. Hareketsiz eklemler sertleşir. Düzenli hareket ettiğinizde, hareket kabiliyetiniz gelişir ve günlük hayatta daha kolay hareket edebilirsiniz.
  5- Vücut Kompozisyonunda İyileşme:
Egzersizi hayatınızın bir parçası haline getirdiğinizde, vücudunuzdaki yağlardan kurtulurken yağsız kas kütlenizi arttırabilirsiniz. Dış görünümünüz açısından mükemmel bir gelişme olan bu durum, aynı zamanda vücudunuzun kalori yakma açısından daha iyi duruma gelmesini sağlayacaktır.
  6- Mutluluk:
Fiziksel egzersiz, günlük hayatınızda daha mutlu hissetmenizi sağlayabilir. Aktif olduğunuzda vücudunuz daha fazla endorfin salgılar ve endorfin vücudun doğal mutluluk hormonudur. Ayrıca vücudunuza daha iyi baktığınız içinde daha mutlu olabilirsiniz.
 Bu başarı hissi genellikle kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.
  7- Kilo Kontrolü:
Egzersiz, aşırı kilo almanızı engelleyerek kilo kaybını muhafaza etmenize yardımcı olur. Fiziksel aktivite, kalori yakmanızı sağlar. Aktivite ne kadar yoğunsa, o kadar çok kalori yakarsınız.
  8- Daha Fazla Enerji:
Düzenli fiziksel aktivite, kas gücünüzü ve dayanıklılığınızı arttırabilirsiniz. Egzersiz yaptığınızda, kardiyovasküler sisteminizin daha iyi çalışmasına yardımcı olmak için vücudunuzun, dokularınıza oksijen ve besin maddesi aktarması gerekir. Kalbiniz ve akciğerleriniz daha verimli çalıştığında, günlük işlerinizle ilgilenmek için daha fazla enerjiniz olur.
  9- Beyin Gücünün Artması:
Düzenli egzersiz, beyin fonksiyonlarınızı geliştirmenize yardımcı olur. Araştırmalra, kardiyovasküler egzersizin yeni beyin hücrelerinin oluşmasını sağladığını ve beynin genel performansını olumlu etkilediğini kanıtlamaktadır. Söz konusu araştırmalar, sıkı bir egzersizi vücutta üretilen protein seviyelerini de arttırdığı ve bu artışın karar almaya ve daha iyi öğrenmeye yardımcı olduğunu belirtmektedir.
  10- Daha Az Stres:
Egzersiz günlük stresten uzaklaşmanıza yardımcı olur. Yoğun gündelik yaşamın dışına çıkarak kendinize odaklanmak stres hissinin azalmasına destek olur. 
  11- Yeni İnsanlar ile Tanışmak:
Yeni bir aktiviteye başlamak, yeni arkadaşlar edinmenize yardımcı olabilir ya da eski arkadaşlarla yeniden bağ kurmak için daha sağlıklı fırsatlar sunabilir. Genellikle sosyalleşmek için yemeğe çıkarız, ancak egzersiz yapmak, bel çevreniz için kesinlikle daha iyi bir seçenektir.
  12- Uyku Kalitesi:
Egzersiz, vücudunuzun temel ısısını arttırır. Tekrar normale dönerken, rahatlamanıza ve uykuya hazır hale gelmenizi sağlar. Aktivite stres seviyenizide düşüreceğinden gece uykuya dalmak kolaylaşacaktır.

  Samantha Clayton
  Herbalife Global Fitness Eğitim Direktörü

Yorumlar - Yorum Yaz
ÜYELİK BİLGİLERİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam43
Toplam Ziyaret436973
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar7.93247.9641
Euro9.38769.4252
TAKVİM
SİTE HARİTASI
GOOGLE TRANSLATE