• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/herbalkocaeliizmit?ref=bookmarks
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905366129009
  • https://twitter.com/LVNTDINCEL
  • https://www.instagram.com/kilo_mucizesi_oksan
 
    • BAĞIMSIZ HERBALIFE NUTRITION ÜYESİ 0536 612 9009
    • Merhaba Biz Levent Dinçel ve Okşan Dinçel Size Herbalife Ürünleri İle İlgili Danışmanlık Yapmaya Hazırız.
HERBALIFE
İPUÇLARI

Güne Besleyici Bir Kahvaltı İle Başlamak İçin 7 Neden

GÜNE BESLEYİCİ BİR KAHVALTIYLA BAŞLAMAK İÇİN 7 NEDEN.

  1- Temel Besin Maddelerini Alarak Sağlığınızı Koruyun;
 İhtiyacınız olan besin maddelerini alarak güne hızlı başlayın. Sağlıklı bir kahvaltı, size enerji, lif, protein vitamin, mineral gibi vücudunuzun ihtiyacı olan şeyleri sağlar. Kahvaltı günlük toplam enerji alımının %15 ila %20' sini sağlamalıdır. Unutulmamalıdır ki, bir şeyler yemek değil, sağlıklı bir kahvaltı etmek önemlidir.

  2- Kilonuzu Kontrol Altında Tutun;
 Kahvaltıyı atlamak yada temel besinlerden yoksun bir kahvaltı yapmak günün ilerleyen saatlerinde sağlıksız ve yüksek kalorili yiyeceklere yönelmenize sebep olur.

  3- Kaslarınızı Koruyun;
 Kas kütlesinin artması ve korunması için protein alımı çok önemlidir. Vücut bunu sağlamak için beslenme düzeninde ki proteini kullanır. Vücudunuz belirli bir miktarda proteini yalnızca bir kere kullandığından protein alımını gün içine yaymak önemlidir.

  4- Cildinizi Besleyin;
 Güzel bir cilt, iyi bir beslenme ile içeriden başlar. Su içmek ve sağlıklı bir kahvaltı cildinizi temel besin maddeleri ile besler.

  5- Metabolizmanızı Hızlandırın;
 Sabahları sağlıklı yiyecekler tüketmek ve gün içerisinde küçük porsiyonlar ile beslenmek, enerjinizi dengede tutmanıza ve vücudunuzun en iyi şekilde performans göstermesine yardımcı olur. Yalnızca iki büyük ve ağır öğüne dayanmak vücudunuzu aşırı zorlar. Eğer üç ana öğün ve iki ara öğün içeren bir beslenme düzeniniz varsa kalori alımını kontrol etmek kolaylaşır.

  6- Konsantre Olun;
 Kahvaltı ettiğinizde günün geri kalan kısmına daha iyi ve rahat odaklanırsınız. Ayrıca sabah uyandığınızda sıvı tüketmeyi unutmayın. Sürekli sıvı tüketmek gün boyunca konsantrasyonunuzu korumanıza yardımcı olur.

  7- Enerjinizi Arttırın;
 Kahvaltı, vücudunuzun gece boyunca onarım ve yenilenme için kullandığı enerji depolarınızı yeniden doldurmanıza yardımcı olur. Vitamin ve minerallerde yorgunluğun azaltılmasına yardımcı olur. Yani sağlıklı bir kahvaltı sabah ile öğlen arasında sağlıklı bir geçiş sağlar.

Yorumlar - Yorum Yaz
ÜYELİK BİLGİLERİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam63
Toplam Ziyaret623996
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
TAKVİM
SİTE HARİTASI
GOOGLE TRANSLATE