• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/herbalkocaeliizmit?ref=bookmarks
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905366129009
  • https://twitter.com/LVNTDINCEL
  • https://www.instagram.com/kilo_mucizesi_oksan
 
    • BAĞIMSIZ HERBALIFE NUTRITION ÜYESİ 0536 612 9009
    • Merhaba Biz Levent Dinçel ve Okşan Dinçel Size Herbalife Ürünleri İle İlgili Danışmanlık Yapmaya Hazırız.
HERBALIFE
İPUÇLARI

Sarkmış Cilt Görünümünü Azaltmanın 6 Yolu

                 SARKMIŞ CİLT GÖRÜNÜMÜNÜ AZALTMANIN 6                                                               YOLU

 
Tam da kilo vermeye başlamışken cildinizde sarkmalar olduğunu fark etmek can sıkıcı olabilir. her ne kadar egzersiz, cildizin eski haline kavuşması için tek başına yeterli olmasa da görünümünü düzeltmek için bir şeyler yapabilirsiniz.

 
 Cilt muazazzam bir organdır. Esneyip büzülerek değişen fiziğimize uyum sağlama kabiliyeti gerçekten inanılmazdır. Ancak egzersiz programını uygularken vücüdun gergin ve çekici görünmek yerine giderek gevşek ve sarkık bir görünüm aldığını fark etmek bazen ciddi bir hayal kırıklığına ve motivasyon kaybına yol açabilir. Ne yazık ki uzun zaman esnek durumda kalan cildin özellikle ciddi oranda kilo kaybettikten sonra tekrar gergin haline dönmesi, bazı durumlarda söz konusu olmayabilir. Ancak genellikle bu sorunu farklı yöntemlerle çözmek mümkündür.

  Sarkmış Ciltlere Gerginlik Kazandıracak İpuçları;
 
 * Aşırı hızlı kilo vermekten kaçının:
Aşırı hızlı kilo verdiğinizde, cildiniz bu duruma uyum sağlayamaz. Bu bakımdan, cildin sarkmasını önlemek için yavaş kilo vermeye özen göstermek önemlidir. Haftada yarım veya bir kilo vermek, hem sürdürülebilir hem de tatmin edici bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır.
 * Vücut geliştirme programına ağırlık verin: Cildinizin görünümünde fark yaratmanın en iyi yöntemlerinden biri, kas kütlenizi geliştirmektir. Vücut, yağını kaybettikçe cildiniz altta oluşan boşluk nedeniyle sarkmış bir görünüm alabilir. Kas kütlenizi arttırarak cildinizin daha gergin görünmesini sağlarsınız.
 * Ağır kardiyo egzersizleri yaparken dengeli beslenmeye özen gösterin: Ağır kardiyo egzersizleri, yağ kaybının yanı sıra kas kaybına da neden olabilir. Bu ikisi birleştiğinde ciltte sarkmalara neden olur. Yoğun kardiyo antremanı yapıyorsanız mutlaka dengeli beslenmeye özen göstermelisiniz. Dengeli beslenme, vücudunuzun toparlanmasına yardımcı olur ve değerli kas kütlesinin kaybedilmesini bir ölçüde engeller.
  * Sıvı alımına özen gösterin: Nem, cildinizin yaşam kaynağıdır. Yetersiz sıvı alımında önce cildiniz etkilenir çünkü vücut, yaşamsal organların sıvı ihtiyacını karşılamak için cilt yüzeyindeki sıvıyı emer. Nem kaybı ciltteki kırışıklık görünümünün artmasına, kırışıklıklarda cildin olduğundan daha sarkmış görünmesine neden olur. Yeterli sıvı aldığınızda hücreler daha dolgun görünecek ve bu da cildinize fayda sağlayacaktır. Düzenli egzersiz yapanlar ya da sıcak iklimler de yaşayanlar, cildin sıvı alımına özellikle özen göstermelidir.
 * Vücudunuza sık sık masaj ve menlendirici bakım yapın: Hergün duştan sonra cildinizi nemlendirici ve iyi bir masajla şımartmak, kan dolaşımını da harekete geçirecektir. Kan dolaşımı, cildinizin iyi görünmesi açısından son derece önemlidir.
 * Umutsuzluğa kapılmayın: Sağlıklı ve formda olmanın bedeli sarkmış bir ciltse, bence bu bedeli ödemeye değer. Vücudunuzun yeni duruma adapte olması için zaman tanıyıp sağlıklı ve aktif bir yaşam tarzı sürdürmeye odaklanırsanız, sarkmış cilt sorunu zamanla gözünüze önemsiz gelmeye başlayacaktır. Cildinizin görünümü sizi rahatsız ettiğinde sağlıklı yaşam tarzının ve düzenli egzersizin yaşamınıza kattığı olumlu yönlere odaklanmaya deneyin.
 
 Üçüzlerime hamileyken çok fazla kilo almıştım. Doğumdan sonra cildimin eski haline kavuşması gerçekten uzun zaman aldı. Aslında hala mükemmel sayılmaz ancak benzer bir deneyim yaşayan kadınlarla iletişim kurarak pozitif bir yaklaşım sergilemeyi tercih ediyorum. Plajda eğilmemeye çalışmanın veya sırf kırışıklıklar görünmesin diye şezlongda dik oturmanın ne demek olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmanın güzelliği inanın her şeye değer!


Samantha Clayton
Herbalife Global Sporcu Performansı ve Fitness Eğitimlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı


Yorumlar - Yorum Yaz
ÜYELİK BİLGİLERİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam62
Toplam Ziyaret581267
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar27.356027.4657
Euro28.788128.9035
TAKVİM
SİTE HARİTASI
GOOGLE TRANSLATE