• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/herbalkocaeliizmit?ref=bookmarks
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905366129009
  • https://twitter.com/LVNTDINCEL
  • https://www.instagram.com/kilo_mucizesi_oksan
 
    • BAĞIMSIZ HERBALIFE NUTRITION ÜYESİ 0536 612 9009
    • Merhaba Biz Levent Dinçel ve Okşan Dinçel Size Herbalife Ürünleri İle İlgili Danışmanlık Yapmaya Hazırız.
HERBALIFE
İPUÇLARI

Huzura Atılan Büyük Adım: Trekking

 Huzurun adı Trekking

      HUZURA ATILAN BÜYÜK ADIM: TREKKING

 
Beton binalardan, yorucu trafikten, pahalı spor salonlarından ve şehrin gürültüsünden yorulduysanız, trekking tam size göre.

  Trekking Nedir?
 
Trekking, doğada yapılan hafif tempolu sportif yürüyüştür. Dilimize "doğa yürüyüşü" olarak geçmiştir. Doğada, bol oksijen ve tertemiz havada yapılan trekking koskoca bir hafta şehrin gürültüsünden iş stresinden ve trafikten yorulan herkes için ideal bir hafta sonu etkinliği olabilir.

  Nasıl Yapılır?
 
Trekking yapmak için özel bir yeteneğe ihtiyacınız yok. Küçük büyük demeden her yaş grubundan insan bu faydası bol etkinliği yapabilir. Trekking yapacağınız bölgeyi tanıyan bir takım lideri eşliğinde, gerekli sağlık önlemlerini alarak bu etkinliğe çıkabilirsiniz.
 Not: Tek başınıza trekking yapmak istiyorsanız durum başka. Bunun için profesyonel olmanız gerekiyor. Trekking yapacağınız bölge hakkında bilgi sahibi olmalısınız ve gideceğiniz yerleri birilerine söylemeyi ihmal etmemelisiniz.

  Neler Gerekir?
 
Trekking yaparken dikkat etmeniz gereken ilk ve en önemli konu kıyafet ve ayakkabı seçimidir. Kıyafetinizin mevsim koşullarına uygun olması, terinizi muhafaza etmesi, ferah tutması, çok dar veya bol olmaması, yürüyüşünüzü engelleyecek herhangi bir aksesuara sahip olmaması, doğada karşılaşacağınız zorluklara, çalı, diken, böcek gibi tehlikelere karşı sizi koruması gerekmektedir.
 İlk koşul ise ayakkabınızın ortopedik olmasıdır. Spor salonlarında kullandığınız yumuşak, hafif spor ayakkabılar doğa yürüyüşüne uygun değildir. Mevsim koşullarına uygun olmaları, ayaklarınızın hava almasını sağlamaları, bileklerinizi kavramaları, hafif olmaları ve yere iyi tutunmaları gerekir. Piyasada trekking için pek çok ayakkabı tasarlanmıştır. Yine de bu ayakkabıları sorgulamadan ve denemeden almamalısınız. Ayrıca yanınıza mevsim koşullarına uygun bere, şapka, gözlük, eldiven ve yedek kıyafet ile atıştırmalık yiyecekler bulunan bir sırt çantası almanızda fayda var. tüm bunlara ilave olarak, mümkünse yanınıza yağmurluk, çakı, el feneri, koruyucu krem ve ilk yardım çantası alabilirsiniz.

  Trekking sırasında dikkat edilmesi gerekenler,
 -- Yanınızda mutlaka bir uzman ve bölgeyi bilen bir rehber olmalıdır. Eğer profesyonel bir doğacı değilseniz tek başınıza yürüyüş yapmayın. Yanınızda bir arkadaşınızın olması motivasyonunuzu da arttıracaktır.
 -- Susuz kalmamanız için yanınızda mutlaka su bulundurun ve yürüyüş sırasında su tüketmeye özen gösterin.
 -- Yemek yedikten sonra yürüyüşe çıkmayın.
 -- Kıyafetlerinizin kumaşlarının terletmemesine ve vücudunuzun nefes almasına dikkat edin.
 -- Üzerinde adınız, soyadınız, telefon numaranız ve adresinizin yazılı olduğu bir kağıt bulundurun.

  Hadi bu hafta sonunu trekking ile değerlendirin; yemyeşil bir alanda mis gibi bir havayı içinize çekerken hafif tempolu bir yürüyüş ile zindeliğinizi ikiye katlayın.


  

Yorumlar - Yorum Yaz
ÜYELİK BİLGİLERİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam94
Toplam Ziyaret629746
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar32.921033.0530
Euro35.842835.9864
TAKVİM
SİTE HARİTASI
GOOGLE TRANSLATE