• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/herbalkocaeliizmit?ref=bookmarks
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905366129009
  • https://twitter.com/LVNTDINCEL
  • https://www.instagram.com/kilo_mucizesi_oksan
 
    • BAĞIMSIZ HERBALIFE NUTRITION ÜYESİ 0536 612 9009
    • Merhaba Biz Levent Dinçel ve Okşan Dinçel Size Herbalife Ürünleri İle İlgili Danışmanlık Yapmaya Hazırız.
HERBALIFE
İPUÇLARI

Kuru Cilt İle Nemsiz Kalmış Cilt Arasındaki FarkKURU CİLT İLE NEMSİZ KALMIŞ CİLT ARASINDAKİ FARK

  Nemlendirme sağlıklı bir cildin anahtarıdır.
 
Su tüm vücut için temel önem taşır. Nitekim, vücudun %70 i sudan oluşur. İçeriden ve dışarıdan vücudun yeterli suyu alması hepimizin iyi görünmek ve iyi hissetmek için yapmamız gereken en temel şeylerdendir. Vücudumuzun susuz kalması ile sağlığımız için iyi olmayan bir çok şeye maruz kalabiliriz. En basiti susuzluk hissetmemizdir. Ancak bunun yanında ağızda kuruluk, kas krampları, baş ağrısı, bulantı ve enerji kaybıda hissedebiliriz. Cildimiz de susuz kaldığımızda zarar görebilir. Ancak nemsiz kalmış cilt ile kuru bir cilt birbirinden tamamen farklı şeylerdir. 

  Kuru Cildin Tespit Edilmesi,
 Kuru cilt bir cilt tipi olarak kabul edilir ( ör. yağlı cilt, normal cilt, karma cilt gibi). Cildiniz kuru olduğunda, yüzeyinde hemen hemen hiç yağ bulunmaz. Kuru cilt; hava durumu, cilt bakımı düzeni, mevsim gibi bir çok iç ve dış faktöre bağlı olarak iyileşebilir veya kötüleşebilir. Cilt kuruluğu bulunan insanlarda cilt yüzeyinde genellikle gözle görülür pullanma alanları oluşur. Uç sıcaklara karşı hassastırlar ve ince çizgileri ve kırışıklıkları daha belirgindir. İyi tarafı ise sivilcelenmenin yağlı ciltlere göre daha az görülmesidir. Eğer cildiniz kuru ise ihtiyaç duyduğu nemi geri kazanmasına yardımcı olacak kuru ciltler için formüle edilmiş bir cilt temizleyiciye mutlaka kullanmanız gerekir. Kuru cildinizi temizlemeye yardımcı olmak amacıyla yüz serumu ile gündüz ve gece nemlendiricileri kullanmanız uygun olacaktır. Ayrıca tabii ki besleyici bir vücut losyonunu her banyo ve duş sonrası cildiniz hala ıslakken uygulayarak tüm vücudunuzun nemli kalmasını sağlamak da önem taşır. Kuru cildin iyi tarafı semptomları azaltabilmeniz ve cildinizi mükemmel görünüme kavuşturabilmenizdir.

  Cildin Nemsiz Kalma Nedenleri,
 Nemsiz kalmış cilt, hangi tür cilde sahip olduğunuza bağlı olmaksızın her tür cildi etkileyebilen bir durumdur. Diğer bir deyimle herkesin cildi nemsiz kalabilir. Ama bu böyle devam etmemelidir. Cildin nemsiz kalması, vücudun içeride ve dışarıda neme ihtiyaç duymasından kaynaklanır. Beslenme ve Eğitimden Sorumlu Kıdemli Direktör Susan Bowerman' ın da hep söylediği gibi, çoğu insan günde 2-3 litre sıvı almaya ihtiyaç duyar. Ancak yaşa, cinsiyete ve aktivite seviyesine bağlı olarak ihtiyaç düzeyi farklılık gösterebilir.
 Nemsiz kalmış bir cildin belirgin bazı işaretleri bulunur. Cildiniz cansız, soluk ve yorgun görünür. Cildiniz gergin ve hassastır, hatta bazı durumlarda yanma hissedebilirsiniz. Cilt rengi kırmızı, tahriş olmuş görünümde olabilir ve kaba, pulumsu bir görünüme sahip olabilir.
 Malesef bu, ince çizgilerinizi ve kırışıklıklarınızı çok daha belirgin hale getirilebilir.
 Aslında, nemsiz kalmış bir cildin belirtileri, güneş yanığının belirtilerine oldukça benzer. Cildin nemsiz kalma durumu, yıl içerisinde herhangi bir zamanda oluşabilir ve çoğunlukla hava koşulları, iklimlendirme sistemleri, iç mekan ısıtıcıları, rüzgar, banyo alışkanlığı tabi ki yaşam tarzı seçimleri bu olayı alevlendirebilir. Sigara kullanımı, aşırı alkol kullanımı ve fazla tuz tüketimi cilt kuruluğuna sebep olabilir. Ayrıca cildimize ne sürdüğümüzün de bilincinde olmalıyız. Sert ve tahriş edici maddeleri bol miktarda içeren veya dermatoloji uzmanlarınca test edilmemiş cilt bakım ürünleri, sorunun büyümesine neden olabilir.
 O zaman ne yapabiliriz? Bol su içerek vücudunuzun susuz kalmamasını sağlayın. Sabah ve akşam cilt bakımınızı titizlikle yapın. Cilde çok ihtiyaç duyduğu nemi kazandırabilmek için aloe vera gibi nemlendirici bileşenleri arayın. Cilt için daha nazik olduklarından, sülfat içermeyen vücut ve cilt temizleyiciler kullanın. Gün içinde vücudunuzun nemli kalabilmesi için tepeden tırnağa nemlendirici uygulamayı ihmal etmeyin.
 Vücudunuzun nemli kalmasını sağlamak cildinizin sağlıklı ve genç görünmesi için büyük önem taşır. Sağlıklı beslenmenin yanında günlük cilt bakımı, tam olarak cildinizin ihtiyacı olan şeydir. Unutmayın ki en güzel cilt daima en sağlıklı olandır.


Yorumlar - Yorum Yaz
ÜYELİK BİLGİLERİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam65
Toplam Ziyaret623998
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
TAKVİM
SİTE HARİTASI
GOOGLE TRANSLATE