• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/herbalkocaeliizmit?ref=bookmarks
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905366129009
  • https://twitter.com/LVNTDINCEL
  • https://www.instagram.com/kilo_mucizesi_oksan
 
    • BAĞIMSIZ HERBALIFE NUTRITION ÜYESİ 0536 612 9009
    • Merhaba Biz Levent Dinçel ve Okşan Dinçel Size Herbalife Ürünleri İle İlgili Danışmanlık Yapmaya Hazırız.
HERBALIFE
İPUÇLARI

Basamaklarla Form Tutmak          BASAMAKLARLA FORM TUTMAK

 
Egzersiz için basamakları kullanmayı hiç düşündünüz mü? Eğer düşünmediyseniz, şimdi başlamalısınız çünkü yürümek veya merdiven çıkmak aralarında yağ yakma, kardiyovasküler kondisyon, güç antremanı ve koordinasyon artışının da bulunduğu pek çok fayda sağlar.
  İyi bir egzersiz, aynı zamanda eğlenceli olmalıdır. Bu yüzden hepinize bu egzersizi denemenizi ve motivasyonunuzu arttıracak bir hedef belirlemenizi öneririm. Egzersize biraz heyecan katmak için belirli bir süre kaç basamak çıktığınızı veya kaç tekrar yapabildiğinizi belirleyin ve her hafta kendi rekorunuzu kırmayı deneyin. Ayrıca başkalarının da merdiven kullanmasını teşvik etmek için ofiste " asansör kullanmama kuralı" uygulayabilirsiniz. Motivasyonunuzu arttırmak ve egzersizi daha eğlenceli bir hale getirmek için aklınıza gelen her yöntemi deneyebilirsiniz çünkü çıktığınız her basamak, vücudunuzun yağ oranını azaltmanıza ve forma girmenize destek olacaktır. Bu eğlenceli aktiviteyi mutlaka denemelisiniz.

  En İyi Sonuçları Elde Etmek İçin İpuçları
 Başlangıç Seviyesi: Yağ Yakmak İçin İlk Adım
 
Uzun süren durağan aerobik egzersizleri yaptığınızda vücudunuz yağı yakıta dönüştürür. Egzersiz yoğunluğunu orta seviyede tutmak (özellikle de benim gibi hızlanmaya meyilliyseniz) disiplin ister. Bunun için bir kalp hızı monitörü kullanabilir ya da yoğunluk seviyenize 1- 10 arasında bir puan verip 6-8 aralığında kalmaya çalışabilirsiniz.
 Basit merdiven iniş/çıkış egzersizleri, step' e başlamak için mükemmel bir fikirdir. İdeal olan 20-30 dakikalık bir antremandır ancak sadece 10 dakika ayırabilseniz bile bunu değerlendirmekten kaçınmayın. (Her zaman dediğim gibi; az egzersiz yapmak hiç yapmamaktan iyidir!)
 Yürüme hızınızı kalp atışlarınıza göre ayarlayın ve vücudunuzu bir miktar zorlamaya ve yağ yakmaya devam etmek için hızınızı gerektiği gibi arttırın veya azaltın.
 
 Orta Seviye: Güç Kazanmak
 
Daha önce yokuş çıkmanın faydalarından bahsetmiştim. Merdiven çıkmak da arka kasları (kalça, diz arkası ve baldırları) çalıştırdığı için benzer faydalar sağlar. Düz bir zeminde yapılan egzersizle karşılaştırıldığında yüksek platformlar, vücudunuzu daha fazla zorlar. Bu da ekstra kalori yakmanıza neden olur. Ayrıca merdiven çıkmak kas gelişimini de destekler.
 Merdivenleri hızla çıkın ve sonra yavaş yavaş aşağıya inin. İniş süresini uzatmaya ve hareketlerinize odaklanmaya özen gösterin. Bu egzersizi belirli aralıklarla tekrarlamak, step antremanlarını daha zevkli hale getirecektir. Üç dakikada mümkün olduğunca çok merdiven çıkmaya çalışın ve sonra 90 saniye dinlenin. Mükemmel bir güç antremanı için bunu 5-8 kere tekrarlayın.

 İleri Seviye: Gücünüzü ve Koordinasyonunuzu Arttırmak
 Şimdi anlatacağım egzersiz ileri seviyede bir antreman ve bu nedenle başlangıç ve orta seviye için önermiyorum. Gücünüzü etkili bir şekilde arttırmak için merdivenleri çıkarken basamak atlamayı deneyin. Son derece etkili bir güç egzersizi olan bu yöntem, sporcu antremanlarında kullanılıyor. Bunu tek ayak üstünde ya da iki ayağınızla zıplayarak yapabilirsiniz. Kesinlikle denge, koordinasyon ve konsantrasyon gerektiren bir egzersizdir.
 10 basamağı tek ayak üstünde sıçrayarak ya da iki ayağınızla zıplayarak çıkmayı deneyin ve sonra başlangıç noktasına dönün. Toplamda 10 setin üzerine çıkmayın.
 Son derece zorlayıcı olan bu egzersizi her seferinde maksimum 20 dakika yapmanızı öneririm. Egzersiz süresinin kalanında üst vücut çalışmak isterseniz, şınav çekin.

Samantha Clayton
Global Sporcu Performansı ve Fitness Eğitimlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı


Yorumlar - Yorum Yaz
ÜYELİK BİLGİLERİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam93
Toplam Ziyaret629745
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar32.921033.0530
Euro35.842835.9864
TAKVİM
SİTE HARİTASI
GOOGLE TRANSLATE