• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/herbalkocaeliizmit?ref=bookmarks
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905366129009
  • https://twitter.com/LVNTDINCEL
  • https://www.instagram.com/kilo_mucizesi_oksan
 
    • BAĞIMSIZ HERBALIFE NUTRITION ÜYESİ 0536 612 9009
    • Merhaba Biz Levent Dinçel ve Okşan Dinçel Size Herbalife Ürünleri İle İlgili Danışmanlık Yapmaya Hazırız.
HERBALIFE
İPUÇLARI

A Vitamini

                A Vitamini
        A VİTAMİNİ YARARLARI

 
A Vitamini, çok sayıda gıdanın içinde bulunan ve yağda çözünebilen bir vitamin çeşididir. Görme, üreme ve bağışıklık sistemi için çok önemli bir vitamindir. Kalp, böbrek, akciğer gibi organların sağlıklı çalışmasına destek olur. İki tip A vitamini bulunur. Birinci tip A vitamini, et balık, kümes hayvanları gibi günlük gıdalarda bulunan önceden şekillenmiş (preformed) A vitaminidir. İkinci tip ise, meyve ve sebze gibi bitkisel gıdalarda bulunan A vitaminidir.

  Eksikliği Nelere Yol Açar?

 
A vitamini eksikliği özellikle çocuklarda ve hamilelerde göz kuruluğuna sebep olabilir. Diğer taraftan özellikle hamilelerde yüksek dozda alınan önceden şekillenmiş (preformed) A vitamini bazı sağlık sorunlarına neden olabilir. A vitamini eksikliğinde ilk olarak, karanlıkta görmeyi sağlayan bir madde olan rodopsin sentezinin aksaması sonucu gece körlüğü ortaya çıkabilir. Bu tedavi edilmezse hızla görme kaybı gelişebilir. Gözün dış yüzeyini örten, konjuktiva denen epitel örtüsü kurur ve opak bir hal alır. Bu tabaka ülserleşmeye başladığında kalıcı görme kaybı oluşabilir. A vitamini eksikliğinde ayrıca enfeksiyonlara karşı direnç azalır; kıl foliküllerinde iltihaplanma, iştah kaybı, tat ve koku duyularında kayıplar görülebilir. A vitamini eksikliği çeken kişilerde, özellikle derinin normal sağlıklı yapısı kaybolur ve deri üzerinde çeşitli cilt hastalıkları görülebilir.

  Hangi Besinler de Bulunur?

 
A vitamini besinlerin içinde doğal olarak bulunabileceği gibi süt, tahıl gibi ürünlerin içine de katılabilmektedir. Süt, Yumurta, Karaciğer, yeşil sebzeler, baklagiller, Ceviz ve Havuç A vitamini açısından zengin gıdalardır. Ayrıca gerek multivitamin- mineraller içeren gerekse de yalnızca A vitamininden oluşan takviye edici gıdalar da mevcuttur.

  A Vitamini, İçeren Herbalife Nutrition Ürünleri;
 
-Formül 1 Öğün Yerine Geçen Besleyici Shake Karışım
 -Formül 2 Vitamin ve Mineral Kompleks Kadınlar İçin
 -Formül 2 Vitamin ve Mineral Kompleks Erkekler İçin
 -H24 Formül 1 Sport

  


Yorumlar - Yorum Yaz
ÜYELİK BİLGİLERİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam61
Toplam Ziyaret623994
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
TAKVİM
SİTE HARİTASI
GOOGLE TRANSLATE