• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/herbalkocaeliizmit?ref=bookmarks
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905366129009
  • https://twitter.com/LVNTDINCEL
  • https://www.instagram.com/kilo_mucizesi_oksan
 
    • BAĞIMSIZ HERBALIFE NUTRITION ÜYESİ 0536 612 9009
    • Merhaba Biz Levent Dinçel ve Okşan Dinçel Size Herbalife Ürünleri İle İlgili Danışmanlık Yapmaya Hazırız.
HERBALIFE
İPUÇLARI

Sigara Hakkında Prof.Dr.Banu ÇAYCI Mektubu

          herbalife distribütör telefonu. 0536 612 90 09                     

               Merhaba,

   Sevgili arkadaşlar sağlıklı yaşamak sigara içen birisi için olası değildir. Sigara nın sağlığa zararlarını bir daha gözden geçirelim. Hassasiyet ile kalp damar sağlığı açısından değerlendirdiğimizde gösterebileceği etkileri şöyle sıralayabiliriz.

  1- Sigara, damar sertliği (ateroskleroz) için birincil risk faktörü oluşturmaktadır. Koroner kalp hastalıklarının en önemli sebeplerinden birinin, ateroskleroz olduğu bilinmektedir. Bunun sonucu kalp hızı ve kan basıncı geçici olarak hafif yükselir.

  2- Nikotinin serumdaki serbest yağ asitlerinin artmasına sebep olduğu biliniyor. Fazlalaşan yağ asitleri damar duvarındaki metabolik faaliyeti etkilemekte ve düzensiz kalp ritmine sebebiyet vermektedir.

  3- Nikotin, kan pulcukları (trombositler) kümelenip ve yapışkanlığını da çoğaltarak tıkaç (tromboz) oluşumunu teşvik eder. Sigara bir taraftan serum lipitleri üzerine, diğer taraftan da damar endoteli ve trombositler üzerine etki ederek, damar sertliği sürecini hızlandırmaktadır.

  4- Sigara içen kişiler içmeyenlere göre iki kat fazla oranda kalp krizi geçirme veya koroner kalp hastalığından ölüm riskine sahiptirler. Yapılan bir çalışmada sigara ve hipertansiyonun, kardiyovasküler hastalıklar sebebi ile ölüm riskini erkeklerde %20, kadınlarda ise %13 oranında arttırdığı gözlemlenmiştir.

  5- Üç faktör (sigara kullanma alışkanlığı, yüksek kan basıncı, yüksek kolesterol seviyesi) bir arada oldukları zaman birbirlerini snerjisttik biçimde etkileyerek hastalığın oluşumunu hızlandırmaktadır.

    Sigara kullanımı genç yaşlardaki koroner ölümlerinde, sonraki yaşlardaki ölümlere göre çok daha fazla rol oynamaktadır. Sigaranın bırakılması bu riski birdendire azaltır. Bir günde bir paketten az sigara içmiş kişilerdeki risk, sigarayı bıraktıktan sonra hiç sigara içmemiş kişilerle aynı seviyeye düşer. Ancak günde bir paketten fazla sigara içenlerde, sigara bırakıldıktan 5 yıl sonra az da olsa koroner kalp hastalığı olasılığı vardır.

       Sağlıklı ve sigarasız bir hafta diliyorum...

                                                              Prof.Dr.Banu ÇAYCI

                                                               Herbalife Türkiye

                                                Beslenme Danışma Kurulu Üyesi


www.kilokontrolyolu.com  u ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.


Yorumlar - Yorum Yaz
ÜYELİK BİLGİLERİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam63
Toplam Ziyaret623996
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
TAKVİM
SİTE HARİTASI
GOOGLE TRANSLATE