• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/herbalkocaeliizmit?ref=bookmarks
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905366129009
  • https://twitter.com/LVNTDINCEL
  • https://www.instagram.com/kilo_mucizesi_oksan
 
    • BAĞIMSIZ HERBALIFE NUTRITION ÜYESİ 0536 612 9009
    • Merhaba Biz Levent Dinçel ve Okşan Dinçel Size Herbalife Ürünleri İle İlgili Danışmanlık Yapmaya Hazırız.
HERBALIFE
İPUÇLARI

Kalp Sağlığı Hakkında Prof.Dr.Banu ÇAYCI'nın Mektubu

    herbalife ve kalp
                            Merhaba,

    Kalp sağlığının korunmasında dengeli beslenmenin rolü inkar edilemez. Hazır gıdalar ve raf ömrü uzatılmış gıdalar yerine taze ve temiz besinlerin tüketilmesi hedeflenmelidir.  Taze meyve ve sebzeler,tahıllar, bakliyat grubu besinler ve hayvansal ürünlerden dengeli bir şekilde tüketmeye özen göstermelidir. Hegün en az 1.5 litre su içilmelidir (8 bardak). Az yağlı, özellikle margarin türü doymuş yağlardan ve hayvansal yağlardan uzak duracak şekilde besinler tüketilmesi kalp sağlığı açısından daha uygun olacaktır. Taze meyve ve sebze tüketimini artırarak kalp sağlığının korunmasına katkıda bulunmalıdır. Kalp sağlığınızın korunmasında iyi-kötü kollestrol, kan şekeri ve kan basıncı gibi değerlerin belirli seviyelerde tutulmasının büyük önemi vardır. Gerekli ölçümlerin düzenli olarak yapılması ve sağlıklı insanlar için belirtilen aşağıdaki değerlere dikkat edilmesi kalp sağlığının korunması açısından gereklidir.

1- KAN ŞEKERİ   <100 mg="" dl="" span="">

2- HbA1C   <%5.5

3- TOTAL KOLLESTROL   <200 mg="" dl="" span="">

4- HDL    >45-50 mg/dl

5- LDL    >160 mg/dl

6- TRİGLİSERİD    <150 mg="" dl="" span="">

7- BEDEN KÜTLE İNDEKSİ    <25 kg="" m2="" span="">

8- KAN BASINCI   <140-90 mmhg="" span="">

9- BEL ÇEVRESİ    E: 102 cm      K: 88 cm

 

  Kan basıncı yüksekliği, şeker hastalığı ve uygu bozukluğu ile ilgili olan sorunların üzerine eğilerek gerekli tedavilerin uygulanması kalp sağlığı açısından çok önemlidir. Çünkü yapılan araştırmalar, günümüzde şeker hastalarını damarları hasta insanlar olarak kabul edip, buna göre takip ve tedavi açısından yaklaşmak gerektiğiini göstermektedir. Kan basıncı yüksekliği de çok yaygın olup, toplumsal bir sağlık problemidir, genellikle hastaları sakat bırakarak üretimi düşürüp sağlık maliyetlerini artırmaktadır.Uyku bozuklukları ve özellikle uykuda solunum durması problemlerinin ise (Uyku - apne sendromu) koronerdamar hastalığı,kalp yetmezliği ve ani kalp ölümlerindensorumlu olabileceğini akılda tutmak gerekir.

    Kaliteli bir multivitamin, kalp ve damar sağlığınız için önemli mikro besin maddelerini sağlamada faydalı olabilir. Aşağıda belirtiğimiz vitamin ve mineralleri içeren bir takviye kullanmak kalbiniz için yarar sağlayabilir.

    Magnezyum kalp ritminizin düzenli olmasına yardım eder. Kalsiyum ile birlikte tansiyonun düşmesine faydalı olur.

    Kalsiyumu daha iyi emmek için vücudun D vitaminine gereksinimi vardır. 60 yaşın altındakiler için günlük 400 IU (uluslararası birim) 60 yaş üstü kişiler için günlük 600 IU alınması kan damarlarındaki iltihaplanmayı azaltabilir.

    C vitamin ve E vitamini, birleştiklerinde antioksidan etki yaratır. Beraber alındığında ayrı ayrı alındığından daha çok etki gösterirler.

    Potasyum, atardamar sağlığı açısından çok yararlıdır. (yiyeceklerden alabilirsiniz günde 4 porsiyon meyve, özellikle muz, avokado ve kavun)

    Folik asit, insan sağlığı için bir çok yerde gerekli olduğu kanıtlanmış bir gerçek ama kalbimizin sağlığı için çok önemli bir rol oynuyor; Günde 700 mikrogram folik asit, homosistein seviyesini sağlıklı düzeylere çeker. Homosistein düzeyi kanda artarsa damar sertliğine yol açabilir. Yiyeceklerden alınan folik asitivücut kısmen emer bu sebepten yeterli ölçüde folik asit aldığımızı garantilemenin  yolu besin takviyesi kullanmaktır. Fakat, aynı zamanda B-6 ve B-12 de almalıyız çünkü folik asit bazen onların eksikliğini ortaya çıkarır.

    A vitamini, özellikle görme fonksiyonundan sorumludur. Ciltteki akneler içinde tedavi amaçlı kullanılır. Kalp sağlığı açısından da alınması önemlidir.

  Günde 3 tablet Herbalife multivitamin kullanmak tüm bu vitaminleri vücudumuza almamızı sağlar.

 

       Sağlıklı ve mutlu bir hafta dilerim...

 

 

 

                                                       Prof.Dr.Banu ÇAYCI

                                                       Herbalife Türkiye

                                     Beslenme Danışma Kurulu Üyesiwww.kilokontrolyolu.com  u ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.


Yorumlar - Yorum Yaz
ÜYELİK BİLGİLERİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam41
Toplam Ziyaret620453
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar32.098532.2271
Euro34.815134.9546
TAKVİM
SİTE HARİTASI
GOOGLE TRANSLATE