• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/herbalkocaeliizmit?ref=bookmarks
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905366129009
  • https://twitter.com/LVNTDINCEL
  • https://www.instagram.com/kilo_mucizesi_oksan
 
    • BAĞIMSIZ HERBALIFE NUTRITION ÜYESİ 0536 612 9009
    • Merhaba Biz Levent Dinçel ve Okşan Dinçel Size Herbalife Ürünleri İle İlgili Danışmanlık Yapmaya Hazırız.
HERBALIFE
İPUÇLARI

Sporcu Beslenmesi Hakkında Prof.Dr.Banu ÇAYCI nın Mektubu

                                  herbalife telefonu: 0536 612 90 09


                   Merhaba;

     Sporcularda antreman dönemi ve müsabaka öncesi beslenmesi performansı etkiler. Müsabaka öncesi karbonhidrat depolarının dolu olması ve sezon boyunca da beslenmenin düzenlenmesi özellikle dayanıklılık s.porları için çok önemlidir. Sporcular için beslenme üç döneme ayrılır; dönem öncesi, dönem sırası(müsabaka), dönem sonu (dinlenme ve toparlanma). Her dönemde vücudun ihtiyacı olan besin öğeleri ve enerji farklıdır.

      Dönem öncesi: Sezon başında vücut ağırlığı kaybı gerekiyorsa bu kontrol altında olmalıdır. Haftalık yarım veya 1 kilo'dan fazla kayıp kas kitlesinin azalması demek olacağından sporcunun performansı ile ilgili olumsuz bir durumdur. Bu dönemde besin değeri yüksek ama enerjisi düşük gıdalar önerilir. Yoğurt, peynir, sebze ve meyveler bu dönem için uygun gıdalar olabilir. Protein, karbonhidrat ve yağ gibi makro besinlerin diyetteki oranları korunarak porsiyonlar azaltılmalıdır. Bu dönemde özellikle 2 öğün Herbalife Formül 1 Shake kilo kontrolüne oldukça yardımcı olacaktır. İyi protein Kaynakları, Herbalife Formül 2 Vitamin ve mineral Tabletleri ve Omega 3 (Herbalifeline) takviyesi sağlıklı kilo kontrolune destektir. En önemli konulardan biri yeterli sıvı alımının sağlanmasıdır. Bu da en az 1.5-2 litre sıvı tüketmek anlamına gelir.

      Dönem sırasında: Genellikle sporcuların yarım kilo vücut ağırlığı için 0.5 gram karbonhidrat tüketmesi gerekmektedir. Dayanıklılık antremanı ve toparlanma döneminde 4:1 oranında Karbonhidrat/protein tüketimi önerilmektedir. Müsabaka sezonunda sporcular için antremanda kaybedilen enerji hesaba katılırsa vücut ağırlığını korumakzor olabilir. Hafif antreman yapılan günlerde daha az kalori alıp dengeyi sağlamak gerekir. Antreman öncesi H3OPro 1 paket 500 ml.sıvıda çözdürülüp içilebilir. Bu sporcuya hem enerji verecek, hem de dayanıklılığı arttırıp kas kramplarını engelleyecektir. H3OPro ile birlikte aynı anda 2 kaşık Niteworks alınırsa kan dolaşımı da hızlanır ve kasta oluşan atık maddeler daha hızlı dokudan uzaklaştırılmış olur.

     Dönem sonrası: Bu dönemde antreman sona erdiğinde enerji alımını kısıtlamak gerekir. Enerji içeriği yüksek besinler yerine besin öğeleri zengin gıdaların tüketimi önemlidir. Tam tahıllı ürünlerle (Bulgur, yağsız makarna), posalı gıdalar (meyve ve sebzeler) ve yağsız proteinle (Herbalife Formül 1 shake) beslenme önerilmektedir.

    Herbalife Türkiye'nin sponsoru olduğu sporcularımıza Londra Olimpiyatlarında başarılar dilerim...

 

    Sağlıklı ve mutlu bir hafta geçirmeniz dileğiyle...

 

 

                                          Prof.Dr.Banu ÇAYCI

                                                     Herbalife Türkiye

                          Beslenme Danışma Kurulu Üyesi


Yorumlar - Yorum Yaz
ÜYELİK BİLGİLERİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret620452
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar32.098532.2271
Euro34.815134.9546
TAKVİM
SİTE HARİTASI
GOOGLE TRANSLATE