• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/herbalkocaeliizmit?ref=bookmarks
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905366129009
  • https://twitter.com/LVNTDINCEL
  • https://www.instagram.com/kilo_mucizesi_oksan
 
    • BAĞIMSIZ HERBALIFE NUTRITION ÜYESİ 0536 612 9009
    • Merhaba Biz Levent Dinçel ve Okşan Dinçel Size Herbalife Ürünleri İle İlgili Danışmanlık Yapmaya Hazırız.
HERBALIFE
İPUÇLARI

Proteinler

  Protein Nedir; 
20 çeşit aminoasitin bir araya gelerek oluşturduğu, hücrenin yapıtaşını teşkil eden, karmaşık yapılı moleküllerdir. Yapısının yarısından çoğunu karbon, geri kalan kısmını azot, oksijen, hidrojen ve kükürt oluşturur. Proteinler insan vücudunda büyüme, iyileştirme, tamir etme gibi görevleri üstlenmişlerdir.
 Kaslar ve daha bir çok organın % 75-90 kadarı proteinden oluşur. Yağ dokularında ve iskelet sisteminde bu oran çok daha düşüktür. Proteni oluşturan aminoasitlerin bir kısmı vücut tarafından yapılırken, bir kısmı da yediklerimiz ile dışarıdan alınmak zorundadır. Yediklerimiz ile alınan aminoasitlere Esansiyel aminoasitler denir. Kaliteli protein kaynaklarına örnek vermek istersek, hayvansal süt, yumurta et, bakliyatlar vb. Sebze ve meyveler protein bakımından fakirdir.

herbalife bağımsız üyesi, 0536 612 90 09


   Protein azlığı nelere sebep olabilir;
 Vücut proteinleri depo edip saklayamaz. Bu yüzden düzenli ve yeteri kadar proteinin alınması gerekir. Protein eksikliği çocuklarda çok daha çabuk etkisini göstermektedir. Genel olarak eksiklik halinde, vücut dengesini kaybeder. Bunun ile birlikte, zihinsel olarak odaklanmada zorluk, mutsuzluk, karamsarlık, yorgun düşme, kansızlık, çabuk hastalanma, kan şekeri problemleri, görme problemleri ve ağız sağlığı problemlerine sebebiyet verebilmektedir.
  Proteini ne kadar almalıyız;
 Yetişkin bir kişinin günde alması gereken protein miktarı her bir 1 kilosuna, 1 gram olmalıdır. Spor yapanlarda bu miktar artar. Hatta henüz ilk aylarını doldurmuş bebeklerde büyüme çok hızlı olduğundan kilo başına protein miktarı 2,5-3 grama kadar çıkabilir. Yetişkinlerde, kansızlık, ateşli hastalık, ishal, gebelik, troid bezinin fazla çalışması, ameliyat gibi durumlarda da protein ihtiyacı artış göstermektedir.
 Proteinlerin vücudumuza katkısını daha da fazla arttırabilmek için, karbonhidrat ve yağları içeren gıdaları da yeterince almalıyız. Bunu yapmaz isek, vücudumuz aldığı proteini enerji olarak kullanmak zorunda kalacaktır, buda proteinden aldığımız faydayı azaltmış olacaktır.
  Herbalife; ürünleri arasında yer alan Formül 1 öğün yerine geçen besleyici shake karışım isimli ürün, beslenme düzeninize nasıl bir destek verir. Bir örnek ile bakalım..
 60 kiloluk bir yetişkinin günlük alması gereken protein miktarı 60 gramdır diyelim. Herbalife Formül 1 ürününü kilo kontrolu programı dahilinde beslenme düzenine almış bir kişi, sabah kahvaltısı yerine 250 ml. yarım yağlı süte 2 ölçü Herbalife Formül 1 koyarak çalkalayıp içtiğinde 22 gram protein almış olur. Program gereği günde 2 öğün Herbalife Formül 1 içeceği için otomatikman 44 gram protein almış olacaktır. Kişi serbest öğününde de geri kalan proteini çok rahat tamamlayacaktır.
 Herbalife ürünleri ile kilo kontrol programlarına dahil olan kişiler, yeteri kadar protein aldıkları ve karbonhidrat, yağ alımını kıstıklarından (kalori alımı), neşeyle, sağlıkla forma girmektedirler.


  
 

Yorumlar - Yorum Yaz
ÜYELİK BİLGİLERİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam43
Toplam Ziyaret620455
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar32.098532.2271
Euro34.815134.9546
TAKVİM
SİTE HARİTASI
GOOGLE TRANSLATE