• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/herbalkocaeliizmit?ref=bookmarks
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905366129009
  • https://twitter.com/LVNTDINCEL
  • https://www.instagram.com/kilo_mucizesi_oksan
 
    • BAĞIMSIZ HERBALIFE NUTRITION ÜYESİ 0536 612 9009
    • Merhaba Biz Levent Dinçel ve Okşan Dinçel Size Herbalife Ürünleri İle İlgili Danışmanlık Yapmaya Hazırız.
HERBALIFE
İPUÇLARI

Ramazanda Spor.

HERBALIFE TÜRKİYE SPOR DANIŞMANI EBRU KARADUMAN, KUTSAL RAMAZAN AYINDA BİLE SPOR YAPILABİLECEĞİ, AMA NELERE DİKKAT EDİLEREK YAPILMASI GEREKTİĞİNİ YENİ TAVSİYE YAZISINDA TÜM DETAYLARI İLE ANLATIYOR. SPORU HİÇ BİR ZAMAN HAYATIMIZDAN ÇIKARMAMALIYIZ.

 İzmit, Kocaeli, Herbalife


           Ramazan Ayında Spor!

  Ramazan ayının, sıcak yaz günlerine denk gelmesi ile maruz kalınan aşırı sıcak havalar ve günlerin uzun olması vücudun normalden daha fazla su ve mineral kaybetmesine sebep olmaktadır. Bunun yanı sıra oruç tutarken uzun süreli aç kalınması, vücudun gün içerisinde yeterli enerjiyi alamaması anlamına gelmektedir. Bu nedenle, oruç tutarken sporun ne zaman ve ne şiddette yapıldığı oldukça önemlidir.

  Size ilk önerim ramazan ayında günlük aktivitenizi azaltmamanız olacaktır. Açlık hissi ile hareketlerinizde bir yavaşlama olması normaldir. Ancak oruç tuttuğunuz ilk 2-3 günü atlattıktan sonra ramazan ayının oldukça rahat geçtiğini göreceksiniz. Aksi taktirde metabolizmanın yavaşlama eğiliminde olduğu bu dönemde kilo artışı yaşayabilirsiniz.

  Kilo artışını engellemek ve ramazan ayının çok daha kaliteli geçmesi için, bu dönemde spor yapmak oldukça önemlidir. İftardan 1,5 saat sonra yapılacak olan hafif egzersiz hazmı kolaylaştırmaya ve metabolizmayı düzenlemeye yardımcı olacaktır. Ancak oruç tutarken ağır ve uzun süreli spordan uzak durmak gerekmektedir. Ağır egzersizler su kaybını arttıracağı için ciddi rahatsızlıklara yol açabilir.

  Eğer iftar öncesinde spor yapmak istiyorsanız, en ideal ve kolay spor yürüyüştür. Ramazan ayının ilk haftasında 20-30 dakika, Ramazan’ın ilerleyen günlerinde ise 40-60 dakika yürüyüş için zaman ayırabilirsiniz. Yürüyüş sonrası iftarda su içip, yemek yiyebileceğiniz için aç karnına egzersiz yapmanın zararlarını en aza indirgemiş olursunuz.

  Aktif yaşa, zinde kal!                            Herbalife Türkiye Spor Danışmanı
                                              Ebru Karaduman

Yorumlar - Yorum Yaz
ÜYELİK BİLGİLERİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam66
Toplam Ziyaret623999
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
TAKVİM
SİTE HARİTASI
GOOGLE TRANSLATE