• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/herbalkocaeliizmit?ref=bookmarks
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905366129009
  • https://twitter.com/LVNTDINCEL
  • https://www.instagram.com/kilo_mucizesi_oksan
 
    • BAĞIMSIZ HERBALIFE NUTRITION ÜYESİ 0536 612 9009
    • Merhaba Biz Levent Dinçel ve Okşan Dinçel Size Herbalife Ürünleri İle İlgili Danışmanlık Yapmaya Hazırız.
HERBALIFE
İPUÇLARI

Kilo Probleminizin Sorumlusu İş Yeriniz Olabilir mi?

KİLO PROBLEMİNİZİN SORUMLUSU İŞ YERİNİZ                                  OLABİLİR Mİ?

 
Eskiden çalıştığım bir iş yerinde her sabah dinlenme odasında taze poaça, simit gibi hamur işlerinden ikram edilirdi, üstelik bir kardiyoloğun kliniğiydi. Aslında poaça sevmem ama kahve almak için gittiğimde bir iki ısırık almamak için kendimi zor tutuyordum. Bu ikramlarla yanlış bir mesaj verebileceğimizi defalarca belirttiğim halde, kimse bu hamur işlerinden vazgeçmedi.
  Bir kaç yıl önce yayınlanan bir işyeri çalışmasında Dr. Brian Wansink herhangi bir yiyeceğin görüntüsünün dahi ne kadar güçlü bir etki yaratabileceğini ortaya koydu. Dr. Wansink, bir plazada tüm sekreterlerin masalarına "Sekreterler Haftası hediyesi " olarak yarısı kapaksız ve yarısı da beyaz porselen kapaklı kaseler içerisinde çikolatalı şekerlemeler bıraktı. İki hafta boyunca ne kadar yendiğini sayıp kaseleri yeniden doldurdu. Kapaksız kaselerin daha büyük etki yarattığı açıkça belirlendi: Sekreterler bu kaselerde ki şekerlemeleri %71 oranında daha fazla tercih ettiler ve günde fazladan 77 kalori aldılar. Bunu bir yıl boyunca her gün tekrarladığınızda, yaklaşık 2,5 kilo alırsınız. Yiyeceklere ulaşmanın zorluğu ne kadar yediğimizi belirleyen etkenlerden biridir. Farklı sekreterlerle yapılan başka bir çalışmada Wansink yine çikolatalı şekerlemeler dolu kaseler kullandı, ancak her hafta kaselerin yerini değiştirdi. Kase bir hafta masanın üstündeyken, diğer hafta çekmecede ve sonra ki hafta dosya dolabının üstünde tutuldu. Masanın üstünde ki şekerlemelere ulaşmak kolay olduğu için sekreterler günde ortalama dokuz şekerleme yediler. Fakat ulaşmanın zor olduğu dosya dolabının üzerinde dururken, günde yalnızca dört tane yediler.
  İşyerinde ki şekerlemeler buzdağının görünen yüzüdür. İşyeriniz fazla kalorilere davetiye çıkaran bir mayın tarlası olabilir. Bunlarla başa çıkmak için iyi bir strateji belirlemelisiniz. Bu yiyeceklerin gözünüzün önünde durmamasını sağlamalı ve sağlıklı alternatikler bulundurmalısınız.
  Özellikle akşamüstü midenizin kazındığı saatlerde atıştırma isteği had safhaya ulaşır. Bu durum için de bir strateji oluşturmalısınız. En iyisi, işyerine sağlıklı atıştırmalık getirmek olabilir. Taze meyve, bir avuç kabuklu kuruyemiş, az yağlı peynir ve grissini ya da yoğurt tercih edebilirsiniz.
  Son bir ipucu daha vereceğim; Yememeniz gereken muhtemelen aslında canınızın çekmediği bir yiyecek gördüğünüzde kendinize şu soruyu sorun: "Eğer bu (çörek, pizza, patlamış mısır) burada olmasa, yine de yemek ister miydim?"


Susan Bowerman
Global Beslenme Eğitimlerinden Sorumlu Kıdemli Direktör


Yorumlar - Yorum Yaz
ÜYELİK BİLGİLERİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret605842
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar30.887931.0117
Euro33.369833.5035
TAKVİM
SİTE HARİTASI
GOOGLE TRANSLATE