• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/herbalkocaeliizmit?ref=bookmarks
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905366129009
  • https://twitter.com/LVNTDINCEL
  • https://www.instagram.com/kilo_mucizesi_oksan
 
    • BAĞIMSIZ HERBALIFE NUTRITION ÜYESİ 0536 612 9009
    • Merhaba Biz Levent Dinçel ve Okşan Dinçel Size Herbalife Ürünleri İle İlgili Danışmanlık Yapmaya Hazırız.
HERBALIFE
İPUÇLARI

Gözaltı Torbalarından Nasıl Kurtulursunuz?GÖZALTI TORBALARINDAN NASIL KURTULURSUNUZ?

 
Sizi bilmem ama ben bazen sabah uyanıp aynaya baktığımda kendimi tanıyamıyorum. Özellikle dışarıda geç saatlere kadar eğlendiğim gecelerin sabahında böyle oluyor. Sebebi her ne olursa olsun, kimse gözlerinin altında torbalarla uyanmak istemez. Bu torbalar bizi yorgun, stresli ve söylemek istemiyorum ama YAŞLI gösterir.

  Gözaltı Torbaları İle Mücadele Yöntemleri;
 
İşte size gözaltı torbaları ile mücadele de işinize yarayacak dört basit ipucu:

  *
Yatmadan en az 2-3 saat önce sıvı almamaya       özen gösterin. Gözaltı torbalarının en önemli       nedeni, sıvı toplanmasıdır. Göz etrafındaki cilt çok     ince ve hassas olduğu için, sıvı birikmeye   başladığında bu kısımda şişkinlik olabilir. İnanın, bu   hiçte güzel bir görüntü değildir.

  * Düz yastıklar dostumuz değil! Son yıllarda geceleri   söylediğim bir tekerlemeyi paylaşmak isterim:   "Yastığım dolgun olsun, sabah yüzüm şiş olmasın."   Düz yastıklar sıvı tutulumunun gözlerin etrafında   toplanmasına izin verir. Daha dolgun bir yastıkla   kafanızı biraz yüksekte tutarsanız sıvıların birikip göz   altı torbasına neden olmasını engelleyebilirsiniz.

   * Alkol ve tuz alımını sınırlı tutmaya gayret edin.   her ikisi de sıvı kaybına yol açarak gözaltı torbalarına   ve şişliğe katkıda bulunur. Vücudumuz susuz   kaldığında, savunma mekanizması devreye girerek   su depolamaya başlar. Bu sıvı da gözlerimizin   etrafında birikir. Alkol ve tuzu azalttığınızda farkı   göreceksiniz.

   * Yorgunluğun bu durumda ciddi bir payı olduğunu   kabul edelim. Hepimiz bilgisayar ve televizyon   karşısında olması gerekenden daha fazla geçiriyoruz.   Halbuki hem gözlerimizi hem de vücudumuzu   dinlendirmeliyiz. "Güzellik uykusu" kavramının bir   sebebi olduğunu unutmayıp, bol bol güzellik   uykusuna yatarsak gözaltı torbalarına veda etmemiz   kolaylaşacaktır.
  
  Alerji, kalıtım, hormonal değişiklik ve beslenme biçimi de dahil olmak üzere gözaltı torbalarına etki eden birçok unsur mevcuttur. Son ipucu hepsinden pratik: Eğer gözaltı torbalarınızı kimsenin fark etmesini istemiyorsanız, güneş gözlüğü alın. Muhteşem görüneceksiniz ve kimse bütün gece dans ettiğinizi anlamayacak.
   

Yorumlar - Yorum Yaz
ÜYELİK BİLGİLERİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam68
Toplam Ziyaret624001
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
TAKVİM
SİTE HARİTASI
GOOGLE TRANSLATE