• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/herbalkocaeliizmit?ref=bookmarks
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905366129009
  • https://twitter.com/LVNTDINCEL
  • https://www.instagram.com/kilo_mucizesi_oksan
 
    • BAĞIMSIZ HERBALIFE NUTRITION ÜYESİ 0536 612 9009
    • Merhaba Biz Levent Dinçel ve Okşan Dinçel Size Herbalife Ürünleri İle İlgili Danışmanlık Yapmaya Hazırız.
HERBALIFE
İPUÇLARI

Salon Sporları

 yaz hazırlıkları, herbalife, 05366129009              SALON SPORLARI

  Açık havada spor yapmanın tadı başka da olsa, günümüz dünyasında spor salonları hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Bu noktada birçok spor branşını kaliteli ve profesyonelce yerine getirebilmemiz için herkesin kolaylıkla ulaşabileceği yerlere kurulan spor salonları bize pek çok imkânı bir arada sunmaktadır.

  Spor salonlarının en büyük avantajı olumsuz hava koşullarından etkilenmeyerek, geniş gruplar için uygun aktivite alanları oluşturmasıdır. Bunların yanı sıra günümüzde gittikçe yaygınlaşan, hatta marka haline gelen birçok Fitness merkezi niteliğinde spor salonu vardır. Bu tip spor salonlarında, aerobik, fitness, pilates, yoga, dans ve birçok egzersiz yöntemi aynı çatı altında spor yapmak isteyen pek çok kişiye birden hitap edebilecek şekilde toplanmıştır. Yüzme sporuyla ilgilenmek isteyen kişiler için ise büyük ve tam donanımlı spor salonlarında yarı olimpik yüzme havuzları da bulunabilmektedir.

  Büyük spor salonlarının yanı sıra artık 4-5 sokakta bir rastlayacağımız butik spor salonları da çevremizde kolaylıkla bulunmaktadır. Bu tip butik spor salonları, ağırlıklı olarak kadınlara hitap edecek şekilde dizayn edilmiştir. Pilates ve yoga tarzı egzersizler birebir eğitmen eşliğinde katılımcılara yaptırılmaktadır.

  Spor salonlarında yapabileceğiniz iki ana egzersiz bulunmaktadır:

  Fitness; spor salonlarında yapılan egzersizlerin genel adıdır. Fitness sporunda yürüme, koşma, aerobik ve bunlarla birlikte ağırlık çalışmaları da yapılır. Fit ve sağlıklı vücut sahibi olmak isteyen sporseverler hocalarının belirleyeceği çalışma programı çerçevesinde ve onun belirleyeceği sıra ile spor salonunda önce ısınma hareketlerine başlarlar. Daha sonra koşu bandında yürüyüş veya nabız sayısına göre koşu hareketine geçerler. Spor salonu müdavimleri kendilerinin isteği ve hocalarının yönlendirmeleri doğrultusunda aletli ağırlık çalışmalarına geçerek de kaslarının sıkılaşmasını sağlarlar.

  Pilates; her yaştan insanın rahatlıkla uygulayabileceği bir egzersizdir. Ayrıca pilates egzersizleri, engelli bireylere de adapte edilebilir. Böylece fiziksel ve zihinsel rahatlama, uyum ve vücut farkındalığı sağlanabilir. Hamile kadınlar da konsantrasyon ve nefes çalışmalarından programlı olarak yararlanabilirler. Pilates 500’e yakın kontrollü hareket içeren egzersiz yöntemi olarak dayanıklılık, esneklik, kas gelişimi ve vücudun hareket yeteneği ile vücut duruşunu geliştirmektedir.

  Özetle, spor salonlarının açık havadan farkı, donanımlı ekipman konforunu sporseverlere sunuyor olmasıdır. Ama önemli olan her an her yerde spor yapma enerjinizin ve inancınızın olmasıdır.

  Sporla, sağlıkla kalın.


                                Herbalife Spor Danışmanı
                                           EBRU KARADUMANYorumlar - Yorum Yaz
ÜYELİK BİLGİLERİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam39
Toplam Ziyaret620451
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar32.098532.2271
Euro34.815134.9546
TAKVİM
SİTE HARİTASI
GOOGLE TRANSLATE