• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/herbalkocaeliizmit?ref=bookmarks
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905366129009
  • https://twitter.com/LVNTDINCEL
  • https://www.instagram.com/kilo_mucizesi_oksan
 
    • BAĞIMSIZ HERBALIFE NUTRITION ÜYESİ 0536 612 9009
    • Merhaba Biz Levent Dinçel ve Okşan Dinçel Size Herbalife Ürünleri İle İlgili Danışmanlık Yapmaya Hazırız.
HERBALIFE
İPUÇLARI

Egzersiz Hakkında Prof.Dr. Banu ÇAYCI nın Mektubu

                                                                Merhabalar,

      Egzersiz den önce ve egzersiz sırasında beslenmenin performans üzerinde olumlu etkileri vardır. Egzersiz yapmadan önce yenen yemek, egzersiz hazırlanma ve yapılma döneminde açlık hissinden korur. Çalışan kaslar için gerekli kan şekeri desteğini sağlar. Egzersiz den önce yenen karbonhidratlar karaciğer glikojeninin (kan şekeri depolanmış şekli) korunmasını sağlar.Kişisel tercih olmakla beraber egzersiz öncesi yemek yüksek oranda karbonhidrat, düşük oranda yağ ve lif içermeli, dolayısıyla kolay sindirilmelidir.

     Hidrasyon (yeterli sıvı alımı) ve beslenme, egzersiz sırasında performansı arttırır. Egzersiz yaparken sporcular saat başına 30 ila 60 gram arasında karbonhidrat almalıdır.(120-240 kalori). Egzersiz sırasında hem sıvı alımı hem de karbonhidrat alımı gerekiyor. porcu içecekleri enerji ve sıvı desteğini sağlar. Egzersiz yaparken meydana gelen ısı terleme yoluyla kaybedilir, ancak uzun süreli şiddetli terleme, mineral ve sıvı kaybına yol açar. Bu kayıplar yerine konmazsa, sporcuda halsizlik, sıvı kaybı ve kramplar oluşabilir. Egzersiz den sonra da azalan kas glukoz deposu ve kaybedilen minerallerin, suyun yerine konması adına beslenme önemlidir. Egzersiz den 1 saat önce, Formül 1 Shake içilebilir, bu açlık hissinin kaybolmasına yardım eder. Egzersize başlarken ise H3O Pro kullanımı egzersiz sırasında performansınızı arttırır. H3O Pro vücudunuz için aşağıda belirtilen faydaları sağlamaya yardımcı olur:

  -  İzomaltuloz, H3O Pro daki temel karbonhidrat görevini gören doğal bir şeker kaynağıdır (Glukozdan daha yavaş bir şekilde enerji verir) ve istenmeyen performans düşüşlerinin önlenmesi için hızlı ve sürekli enerji sağlar.

   -  H3O Pro potasyum bakımından 3 kat zengindir. Potasyum, tüm vücutta su ve elektrolit dengesinin korunması için hayati önem taşır ve kas fonksiyonunun desteklenmesini sağlar.

   - H3O Pro, kemikler için önem taşıyan kalsiyum bakımından 12 kat zengindir ve magnezyum da içerir. Magnezyum ile kalsiyum kombinasyonu kas fonksiyonları ve özellikle egzersiz sırasında/ sonrasındaki kas krampları için çok önemlidir.

    - İçeriğindeki enerji oluşturan beş B vitamini sayesinde, performansınızı güçlendirmek amacıyla vücudun H3O Pro daki besin maddelerini kullanmasını sağlar.

    -  İçerdiği temel antioksidanlar olan C ve E vitamini ile karışık tokoferolleri ile güçlü bir kombinasyondur. H3O Pro egzersiz ve spor yapmaktan hoşlanan herkesin kullanımı için idealdir. Tek kullanımlık paketler halinde bulunan H3O Pro İzotonik İçeceğin kullanımı çok kolaydır. Paketin içeriğini bir su şişesine koyarak 500 ml H3O Pro İzotonik İçecek elde edene kadar su ilave edin, karıştırın ve için ! H3O Pro yu içmenin en iyi yolu spor yaparken kullanmaktır. Ancak H3O pro spor yaptıktan sonra da kullanılabilir. 60 dakikalık her zorlayıcı egzersizden sonra bir H3O pro içilmesi önerilir.(Günlük kullanım için her biri 500 ml. suda çözünecek şekilde günde 2 poşet yeterli olacaktır.)

      Sağlıklı ve mutlu bir hafta geçirmeniz dileğiyle...


 

                                                                 Prof.Dr. Banu ÇAYCI

                                                                    Herbalife Türkiye

                                                      Beslenme Danışma Kurulu Üyesi


www.kilokontrolyolu.com  u ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.


Yorumlar - Yorum Yaz
ÜYELİK BİLGİLERİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam61
Toplam Ziyaret623994
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
TAKVİM
SİTE HARİTASI
GOOGLE TRANSLATE