• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/herbalkocaeliizmit?ref=bookmarks
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905366129009
  • https://twitter.com/LVNTDINCEL
  • https://www.instagram.com/kilo_mucizesi_oksan
 
    • BAĞIMSIZ HERBALIFE NUTRITION ÜYESİ 0536 612 9009
    • Merhaba Biz Levent Dinçel ve Okşan Dinçel Size Herbalife Ürünleri İle İlgili Danışmanlık Yapmaya Hazırız.
HERBALIFE
İPUÇLARI

Beslenme Alışkanlığınızı İyileştirmek İçin 7 İpucuBESLENME ALIŞKANLIKLARINIZI İYİLEŞTİRMEK İÇİN 7 İPUCU

  Hedefinize ulaşmak için iyi alışkanlıklar edinin,
 
Olumsuz beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmeye çalışırken yararlanabileceğiniz bazı ilkelere birlikte göz atalım.
 Alışkanlıkları değiştirmek zor olabilir. Her yıl pek çoğumuz olumsuz alışkanlıklarımızdan bazılarını değiştirmeye çabalarız. Aslında çevrenize ve müşterilerinize yardımcı olabilmek için yapabileceğiniz en iyi şey, onların önceliklerini belirlemelerine ve küçük adımlarla başlamalarına yardımcı olmaktır.
 İster bir çok olumsuz alışkanlığınızı, ister yalnızca bir alışkanlığınızı değiştirmeyi hedefleyin, davranış değişikliği sürecinde yolunuzu bulmak istiyorsanız bazı temel ilkeleri dikkate almanız gerekir. Şimdi, bu değişim sürecini daha rahat atlatabilmeniz için hazırladığım ipuçlarına bir bakalım.
  Kendinize makul hedefler koyun,
 Hedefleriniz net olmalıdır. " Fiziksel yönden formda olmak istiyorum " veya " Daha sağlıklı besleneceğim " gibi hedefler yeterince net değildir. Bunun yerine "Günde yarım saat yürüyeceğim" veya "Haftada iki kere öğlen yemeğimi evden getireceğim" gibi hedefler belirleyin.
  En basit değişiklikler ile başlayın,
 Küçük değişiklikler hedefler belirleyip başarılı oldukça, daha büyük hedefler için motive olursunuz. Her küçük değişiklik kalıcı hale geldiğinde, birikmeye başlar ve sonuçta sağlık açısından büyük yararlar elde edebilirsiniz.
  Planlarınızı ertelemeyin,
 Ne zaman başlayacağınızı düşünerek planlarınızı ertelemeyin. Kendinizi zorlamayacak şekilde yalnızca hafta sonunu tamamlamayı deneyin ya da hedeflerinize günlük olarak ulaşmaya çalışın. Hatta zorlanıyorsanız bir öğün için değişiklik yapmayı deneyin.
  Başarınızı ölçmek için kayıt tutun,
 Fiziksel aktivitenizi arttırmaya çalışıyorsanız, dakika ve kilometrelerinizi kaydedin. Tatlıyı azaltmaya çalışıyorsanız haftalık bir limit belirleyin ve takip edin. Her küçük başarı için kendinizi tebrik edin.
  Sizi yoldan çıkaracak etkileri öngörmeye çalışın ve önlem alın,
 Eğer "altın günleri" sizin zayıf noktanız ise evden çıkmadan önce atıştırın ve ne kadar yiyeceğinize önceden karar verin. Sabah olduğunda egzersiz yapmak yerine alarmı erteleyeceğinizi biliyorsanız, alarmlı saatinizi odanın uzak köşesine egzersiz yapacağınız kıyafetlerin yanına koyun. 
  Dikkat dağıtma sanatını icra edin,
 Bir şeyler yemek istediğinizde bunu yapmayın, pes etmeden önce kendinize 15 dakikalık bir bekleme süresi verin. Büyük olasılıkla başka bir şeyle meşgul olacak ve bu isteği unutacaksınız.
  Olumsuz alışkanlıklarınızı tetikleyen ve zinciri kıran etkileri tespit edin,
 Eğer mahallenizdeki tatlıcı her önünden geçtiğinizde aklınızı çeliyorsa yolunuzu değiştirin ya da üzerinizde para bulundurmayın. Gece atıştırmalarına son vermek için buzdolabını kontrol etmek için mutfağa gideceğinize, diş fırçalamak için banyoya gidin.

Susan Bowerman
Beslenme ve Eğitimden Sorumlu Kıdemli Direktör


Yorumlar - Yorum Yaz
ÜYELİK BİLGİLERİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam65
Toplam Ziyaret623998
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
TAKVİM
SİTE HARİTASI
GOOGLE TRANSLATE